Android'in en büyük sorunu!

Android'in en büyük sorununun bugün geldiği noktayı, işte bu grafikler çok iyi anlatıyor!

22 Ağustos 2014, Cuma 21:00
A A

Parçalanma, Android'in sorun olup olmadığı tartışmalı konuları arasında. Telefonlarla ilgili araştırmalar yapan web sitesi OpenSignal'ın yeni araştırması, 18.769 farklı cihazın firmanın uygulamasını indirdiğini gösteriyor.

Farklı cihazlar ve Android sürümlerini tarif eden parçalanma, şüphesiz geliştiricilerin işini zorlaştıran bir durum. OpenSignal'a göre yeni geliştirdiğiniz bir uygulamayı en popüler 10 cihazda test ettiğinize, piyasadaki tüm telefonların sadece yüzde 15'ini kapsamış oluyorsunuz. Bu oran, firmaya göre geçen sene yüzde 21idi, yani geliştiricilerin işi eskisinden de zor. Hala Android 2.2 Froyo'yu kullanan bir kitlenin olması ise bir başka sorun.


Telefonlara eklenen sensörler, parçalanma sorununa yeni bir boyut kazandırıyorlar. OpenSignal, Galaxy S4'ün nem ve ortam ısısı sensörleriyle geldiğini, Galaxy S5'te bu sensörlerin yerini kalp ritmi sensörü ve parmak izi sensörünün yer aldığını söylüyor. Bu tür değişiklikler, Android'li telefonların tam olarak neyi yapıp, neyi yapamayacağı konusunu belirsizleştiriyor.


Ancak parçalanma, Android'i Apple'dan farklı kılıyor. Android'de istediğimiz özelliklere sahip bir telefonu elde etme olasılığımız daha yüksek ve bunu parçalanmaya borçluyuz.

Resimlerle: En iyi 10 Windows 8 ve Android uygulaması!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;