Android'in kralı değişmedi!

Android 4.4 her ne kadar yükselişini sürdürse de, Android dünyasının lideri yine değişmedi!

07 Haziran 2014, Cumartesi 12:30
A A

Android'den sevindirici bir haber var. Google'dan gelen raporlara göre Android'in son sürümü 4.4 KitKat, büyük bir atak yapmış durumda. Her ne kadar piyasaya çıkan bazı cihazlar halen Android 4.2 sürümüyle gelmeyi sürdürse de artık 4.4 sürümü yüzdesel olarak yükseliyor. Muhtemelen bundan sonraki günlerde de pastadaki payını arttırmayı sürdürecek.

Gelen raporlara göre Android 4.4 şu an toplam Android'li cihazlar arasında yüzde 13.6'lık bir paya sahip. Özellikle piyasaya çıkan amirallerle birlikte pastadaki payını arttıran KitKat, elbette önceki nesil ceplere güncelleme sunulmasıyla da yükselişini sürdürecekr. Diğer yandan tabloya baktığımızda Jelly Bean'in toplamda halen zirvede olduğunu görüyoruz. 4.1 sürümleri yüzde 29'luk bir kullanıma sahip olan Jelly Bean'in 4.2 sürümleri ise yüzde 19.1 seviyesinde. 4.3 ise yüzde 10.3'te kalmış durumda.

Resimlerle: Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.