Angelina filminin galasında

Dünyaca ünlü film yıldızı Angelina Jolie, yönetmenliğini yaptığını ve çekimlerini Bosna Hersek'te çektiği 'Bal ve Kan ÜlKesinde' adlı filminin galası için Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'e gitti

Cumartesi, 18 Şubat 2012 - 22:34

Angelina filminin galasında

Özel uçakla gittiği Zagreb Havalimanı’nda törenle karşılanan Jolie, akşam saatlerinde yönetmenliğini yaptığı ’Kan ve Bal Ülkesinde’ adlı filmin galasına katıldı.

Galanın başlamasına yakın sinema girişinde yüzlerce hayranı tarafından karşılanırken, sevenlerine bolca imza dağıttı. Filmle ilgili açıklamalarda bulunan Jolie, Sırbistan’da filminin yasaklandığını hatırlatarak Sırp yetkilileri aşırı milliyetçilikle suçladı. 700 kişinin katıldığı galada film büyük beğeni topladı.

’Kan ve Bal Ülkesinde’, Bosna savaşı sırasında Boşnak kızı Ayla’nın, savaş öncesinde aşk yaşadığı Sırp asker Daniyel’in başında bulunduğu toplama kampına düşmesinin ardından yaşananları anlatıyor.

Jolie’nin ilk yönetmenlik denemesi olan film konusu nedeniyle Bosna-Hersek ve Sırbistan’daki bazı kuruluşlar ve basın tarafından büyük eleştiri almıştı.

Sırp yetkililer, Angelina Jolie’ye 1992-95 yılları arasında yaşanan savaşı tek yanlı bir biçimde ele aldığını iddia ederek filmin gösterimini Sırbistan’da yasaklamıştı.

Turan KASAP/ KOSOVA, (DHA)