Ankara, Denizli, Muğla, Osmaniye, Amasya ve Çankırı'da sıcak hava izni

Ankara, Denizli, Muğla,Osmaniye, Amasya ve Çankırı'da aşırı sıcaklar nedeniyle engelli ve hamile kamu çalışanları bugün idari izinli sayılacak

02 Temmuz 2017, Pazar 17:31
A A

ANKARA


Ankara'da sıcak hava nedeniyle bugün, kamuda çalışan hamileler ve engelliler için idari izin verildi. Kalp, damar, solunum ve kanser hastalarına da izin verildi.

Ankara'daki sıcak hava izni ile ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

"Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan son hava tahmin raporlarına göre, Ankara ilimizde hava sıcaklığının, 03/07/2017 Pazartesi günü yükselmeye devam edeceği tahmin edilmektedir.

Sağlık Bakanlığı'nın 2007/52 sayılı Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler Genelgesi kapsamında, Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 02.07.2017 tarihinde, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. maddesi hükmüne göre, olağanüstü toplanarak Ankara İlindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan;

1. Hamile kadınlar

2. Rapor ile tevsik edilmek şartıyla şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kanser hastalıkları olanlar,

3. Yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunanların 03 Temmuz 2017 tarihinde idari izinli sayılmalarına karar vermiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

DENİZLİ


Denizli’de sıcak hava nedeniyle kamu kurumlarında  çalışan hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı olanlar bugün izinli sayılacak.
Valilikten yapılan açıklamada, hava sıcaklığının bugün 43 derece  olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, bu nedenle, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, hamile ile kronik rahatsızlığı bulunanların, bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

MUĞLA


Muğla Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporlarına göre, ilimizde hava sıcaklığının 3Temmuz Pazartesi günü yükselmeye devam edeceği tahmin edildiğinden Muğla’daki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan; hamile bayanlar, rapor ile tevsik edilmek şartıyla şeker, kalp-damar, beyin-damar, kronik solunum sistemi hastalıkları, karaciğer, böbrek ve kanser  hastalıkları olanlar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunanların 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü idari izinli sayılacak" denildi.

OSMANİYE


Osmaniye Valiliğince, aşırı sıcaklar nedeniyle bugün kamuda çalışan hamileler, engelliler, kalp, beyin, solunum sistemi, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanlar ile kanser hastalarının idari izinli sayılacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, hava sıcaklığının mevsim  normallerinin üzerinde seyrettiği, hava tahmin raporlarına göre Osmaniye’de hava
sıcaklığının bugün de yükselmeye devam edeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığının Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler Genelgesi kapsamında Osmaniye İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun olağanüstü toplandığı ifade edilen açıklamada, kamuda çalışan hamileler ve engelliler ile  belgelendirmeleri halinde kalp, beyin, solunum sistemi, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanlar ve kanser hastalarının bugün idari izinli sayılması kararının alındığı kaydedildi.

AMASYA


Amasya’da sıcak hava nedeniyle kamuda çalışan hamile ve engellilerin bugün izinli sayılacakları bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporlarına göre kentteki hava sıcaklığının
bugün de yükselmeye devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu nedenle İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak, hamile bayanların, yüzde 40’tan yukarı engeli olan personelin, kronik (şeker, tansiyon, kalp, beyin)
 hastalıkları olanların idari izinli sayılması kararı alınmıştır."

Amasya’da sıcaklıkların bugün 42 derece olacağı tahmin ediliyor.


ÇANKIRI


Çankırı’da sıcak hava nedeniyle kamu kurumlarında çalışan hamile ve engellilerin bugün izinli sayılacağı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamilelerin, ilde hava sıcaklığının artması nedeniyle bugün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Çankırı’da sıcaklığın bugün 34 derece olacağı tahmin ediliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;