Ankara sular altında!

Ankara'da aniden bastıran yağmur ve dolu hayatı felç etti. Öğlen saatlerinde başlayan yağmur ve dolu yağışı şiddetini artırarak devam etti. Yağış nedeniyle, kentteki pek çok alt geçit ve yol sular altında kaldı

16 Haziran 2011, Perşembe 14:22
A A

Çetin Emeç Bulvarı üzerindeki 70 Gün Altgeçidi'ni su bastı. Bir anda sularla dolan altgeçitte 5 araç sular altında kaldı. Araçtaki vatandaşların kendi imkanlarıyla çıktıkları öğrenildi.

Olay yerinde polis güvenlik önlemleri alırken, yoğun basınç nedeniyle yıkılma ihtimaline karşı köprü ulaşıma kapatıldı.

Kurtarmak için alt geçide daldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı su altı arama kurtarma ekibi, geçitte mahsur kalan araçları kurtarmak için çalışıyor. Ekipler ayrıca, sağanak yağış devam ederken vidanjörler ve motopomplarla geçitteki suyun tahliyesine devam ediyor.

Gökçek: Bu yağmura hiçbir altyapı dayanmaz

Kentin yüksek kesimlerine dolu yağarken, Balgat’taki bazı sokaklar da su altında kaldı. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Çetin Emeç Bulvarı trafiğe kapatıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şiddetli yağışlar nedeniyle "zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayın" uyarısında bulundu.

Adobe Flash Player Yükle

 TRAFİK KİLİTLENDİ

Öte yandan, Konya-Ankara karayolunun Kepekli mevkisinde etkili olan dolu yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan karayolunda çok sayıda araç yolda mahsur kaldı. Karayolunda yaklaşık bir saattir ulaşım sağlanamazken, kilometrelerce uzunlukta araç kuyruğu oluştu. Dolu kalınlığının karayolunda yaklaşık 10 santimetreye ulaştığı görüldü.

Bu arada, Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, dolu yağışının bütün ızgaraları kapattığına işaret ederek bu nedenle yollarda su birikintilerinin oluştuğunu belirtti. Yağış nedeniyle özellikle Çetin Emeç Bulvarı, Konya-Ankara karayolu, Çankaya bölgelerinde sıkıntı yaşandığını ifade eden yetkililer, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve ASKİ ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.
Yağışın bir süre daha etkisini sürdürmesi bekleniyor.

ÇANKAYA VE GÖLBAŞI  DİKKAT!

Ankara il genelinde görülen kuvvetli yağışların, Çankaya ve Gölbaşı ilçelerinde etkisini daha da arttırması bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan "meteorolojik uyarı"da, Ankara radarından alınan verilere göre, il genelinde görülen kuvvetli
yağışların, Çankaya ve Gölbaşı ilçelerinde etkisini saat 19’a kadar artırmasının beklendiği belirtildi.

İlgililerin ve vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, dolu ve trafikte aksama gibi oluşması muhtemel risklere karşı çok dikkatli ve tedbirli olması
istendi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;