Ankara'da maç alarmı

Süper Lig'de oynanacak Ankaragücü-Beşiktaş karşılaşması için iki takım taraftarı arasında geçmiş yıllarda yaşanan olaylar nedeniyle Ankara polisi alarma geçti

30 Mart 2010, Salı 14:33
A A

Emniyet, bu karşılaşma nedeniyle üçlü plan uygulayacak. Maç öncesi, maç anı ve maç sonu olmak üzere üç aşamada uygulanacak tedbirlere göre, maç öncesi Beşiktaş kafilesinin havaalanından alınarak güvenli bir şekilde kamp yapacağı oteline götürülmesi sağlanacak.

Maç anında iki takım taraftarlarının alınan tedbirlerle kesinlikle karşı karşıya gelmemesi sağlanacak. Maç bitiminde ise misafir takım taraftarları statta bekletilecek ve Ankaragücü taraftarlarının dağılmasından sonra stattan çıkmalarına polis gözetiminde izin verilecek.

Maç günü şehir girişleri, istasyon ve otobüs terminali emniyet güçleri tarafından kontrol edilecek. Emniyet tarafından 2 bin 5 yüz polis görevlendirilirken, bine yakın özel güvenlik görevlisi de stat içinde ve çevresinde görev yapacak.

Stattaki güvenlik kameralarının yanı sıra 10 polis kamerası da maç boyunca taraftarları kayıt edecek. Ayrıca atlı ve köpekli polisler de stat çevresinde gün boyu denetim yapacak.

Uğur TENEKECİOĞLU/ANKARA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;