Ankaragücü'ne haciz geldi

Ocak ayında Antalya kampının otel parasından kalan 22 bin TL ödenmeyince Ankaragücü'ne haciz geldi

Ankaragücü'ne haciz geldi

"Geçmiş Yönetimin borçlarından başımızı alamıyoruz" açıklamaları yapan Başkan Ahmet Gökçek, Basın Sözcüsü Avni Kavlak ve yönetim kurulu üyelerinin geçen sezon devre arası Antalya kampından kalan 22 bin TL olan bakiyeyi ödemediği ortaya çıktı.

Alacaklı firma Ahmet Gökçek yönetimindeki Ankaragücü'nü icraya vererek 22 bin TL olan ana para ile birlikte masraflarlar, faiz ve avukatlık ücretiyle Ankaragücü Kulübü'nden 39 bin TL civarında para alacak.

6 AYDIR BORÇLULAR

02-01-2010 /11-01-2010 tarihleri arasında Antalya'da kamp yapan Ankaragücü'nün aracı acenteyle yaptığı anlaşmada 101 bin 544 TL tutan ve 79 bin 544 TL'sini ödeyen Ankaragücü yönetimi, kalan 22 bin TL tutarındaki bakiyeyi 6 aydır yatırmayınca kamp için otele aracı olan firma Ankaragücü Kulübü'nü icraya verdi.

Acente firmanın Avukatı Ankaragücü Kulübü'ne 4 Mayıs 2010 Tarihinde Ankara 24. İcra dairesine 2010- 6618 nolu dosya ile dava açarak haciz kararı aldırdı. Kamp için otel rezarvasyonu yapan Acente ilk davayı Ankaragücü A.Ş'ye açtı, muhatap bulamayınca yanlış dava açtıkları ortaya çıktı.

Ankaragücü A.Ş avukatları itiraz edince Acente evraklarda düzeltme yaparak bu sefer Ahmet Gökçek Başkanlığı'ndaki Ankaragücü Spor Kulübü'ne dava açtı. 4 Mayıs 2010 günü 6 aydan beri ödenmeyen 22 bin TL lik alacağı için icra kararı aldırdı. Alacaklı firmanın avukat masrafları ve faizlerle birlikte Ankaragücü'nden yaklaşık 39 bin TL civarında alacağı olduğu belirtildi.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA