Ankaraspor düşürüldü

Tahkim Kurulu, Ankaraspor'un alt lige düşürülme kararını onadı

06 Ekim 2009, Salı 21:17
A A

Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından küme düşürülme kararı verilen Ankaraspor'un itirazını reddetti ve mavi-beyazlı kulüp ligden düşürüldü.

KARAR
Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Tahkim Kurulu'nun verdiği karar şu şekilde açıklandı: "P.F.D.K.'nın 15/09/2009 tarih ve 2009-2010/121-147 sayılı kararı ile Ankaraspor A.Ş. kulübü hakkında bir alt lige düşürülmesi kararının verilmesinde hukuka ve yasal mevzuata herhangi bir aykırılık tespit edilemediğinden yapılan itirazın reddi ile PFDK kararının, Üye Tanju Güvendiren'in, Kulübe hisse devrine ilişkin makul süre verilmeyerek eksik soruşturmayla esasa girildiği şeklindeki karşı oyu ve Üye Mehmet Doğan'ın kararın kaldırılması yönündeki karşı oyuyla oyçokluğu ile onanmasına, esas hakkında bir karar verilmiş olmakla ayrıca tedbir talebi hakkında karar verilmesine yer olmadığına karar verildi."

GÖKÇEK VE KURNAZ’IN CEZALARINDA İNDİRİM
Ayrıca Ankaraspor Başkanı Ruhi Kurnaz ve Ankaragücü Başkanı Ahmet Gökçek'e verilen hak mahrumiyeti cezalarıyla ilgili olarak da, "Ankaraspor AŞ Başkanı Ruhi Kurnaz'a ve MKE Ankaragücüspor Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek'e başkanları oldukları aynı ligde mücadele eden Ankaraspor AŞ ile MKE Ankaragücüspor Kulübü arasındaki sportif rekabeti engelleyici ilişki ve TFF Statüsünün 18. ve 76. maddeleri ile Kulüp Tescil Talimatının 17. maddesine aykırı eylemlerinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle FDT'nin 45/1 maddesi uyarınca verilen hak mahrumiyeti cezasının adı geçen şahısların kulüp başkanı statüleri ve ihlalin oluş şekli dikkate alınarak takdiren 3'er ay hak mahrumiyeti cezası şeklinde değiştirilerek onanmasına karar verilmiştir" denildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;