'Anne Sütü Konferansı'na tepki!

Saadet Partisi üyesi bir grup, Topkapı'daki bir otelde 'Anne Sütü Bankası Projesi' kapsamında düzenlenen konferansı protesto etti

08 Kasım 2013, Cuma 16:20
A A

Yaklaşık 100 kişi, Fatih Topkapı’da bulunan bir otelde düzenlenen Avrupa Süt Bankası Birliği(EMBA) Uluslar arası Kongresi’ni protesto etmek için otel önünde toplandı.

'MÜSLÜMAN SÜT BANKASINDAN SÜT ALAMAZ'

Ellerinde 'Süt annelik başka, süt bankası başka’, 'Müslüman süt bankasından süt alamaz’, 'Anne sütü başka süte benzemez, karıştırmaya gelmez’, 'Süt bankası dini silme projesidir’ yazılı pankart ve dövizler taşıyan kalabalık, konferansın düzenlendiği otel önünde basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, "Anne Sütü Bankası projesinin hükümete Avrupa Birliği dayatması olduğu bu kongre çalışmasıyla birlikte bir kez daha tescillenmiş bulunmaktadır.

Süt bankacılığı, anne sütünü helal veya haram boyutunu yok sayan bir projedir. Takibi mümkün olmadığı için meşru bir proje değildir. Çok özel şartlar uygulansa bile sürdürülebilir değildir" diye konuştu. Yapılan basın açıklamasının ardından kalabalık grup olaysız bir şekilde dağıldı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;