Anne ve oğlunu itfaiye kurtardı!

Zonguldak'ta itfaiye ekipleri, 3 katlı binanın alt katındaki evde çıkan yangında anne ve 4 yaşındaki oğlunu dumanların arasından yaralı kurtardı

26 Kasım 2013, Salı 12:19
A A

Zonguldak’ta, 3 katlı binanın alt katındaki evde çıkan yangında 32 yaşındaki Arzu Uçar ve oğlu 4 yaşındaki Emirhan Uçar’ı itfaiye ekipleri dumanların arasından yaralı kurtardı. İtfaiye erlerinin, olay yerinde suni teneffüs yaptığı Emirhan, ağır yaralanan annesi ve hafif yaralanan babası Ahmet Uçar ile hastanede tedaviye alındı.

Yangın, saat 09.00 sıralarında Terakki Mahallesi Vatan Caddesi’nde Ahmet Uçar’a ait evde çıktı. Televizyonun patlaması sonucu çıktığı sanılan yangında alevler bir anda odayı sardı. Evde bulunan maden işçisi Ahmet Uçar, alevlerin arasındaki oğlu ve eşini dışarıya çıkarmaya çalıştı. Ancak başarılı olamadı. Ahmet Uçar, kendisini güçlükle dışarıya atarken, çevredekiler itfaiyeye haber verdi.

Gelen itfaiye ekibi yangına müdahale etti. Hafif yaralanan Ahmet Uçar, itfaiyenin söndürme çalışmaları sırasında gözyaşlarına boğuldu. Eşi ve oğlunu kurtarmak için eve girmeye çalışan Ahmet Uçar’a polis ekipleri güçlükle engel oldu.

İTFAİYE SUNİ TENEFFÜS YAPTI

İtfaiye, alevlere müdahale etmesinin ardından içeriye girdi. İtfaiye erleri, önce Arzu Uçar, ardından da oğlu Emirhan Uçar’ı kucaklarına alarak dumanların arasından çıkardı. İtfaiye erleri, vücutlarında yanıklar oluşan yaralılardan Emirhan Uçar’a, suni teneffüs yaptı.

ANNENİN DURUMU AĞIR


Anne Arzu Uçar, polis aracıyla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi, Emirhan Uçar da bir otomobille Zonguldak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hafif yaralı olan Ahmet Uçar da Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Emirhan Uçar, hastanedeki ilk müdahalesinden sonra Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Emirhan’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı, Arzu Uçar’ın durumunun ise ağır olduğu belirtildi.

Yangın, itfaiyenin soğutma çalışmalarıyla tamamen söndürüldü. Zonguldak Belediyesi İtfaiye Müdür Yardımcısı Aydın Yıldırım, alevlere müdahale ettikten sonra anne ve oğlunu dumanların arasından yaralı kurtardıklarını söyledi. Yıldırım, yangının kesin çıkış nedeninin yapılacak incelemeden sonra saptanacağını kaydetti.

’OĞLUMU ALMAK İSTEDİM, ALAMADIM’

Acil servisteki tedavisinin ardından dışarıya çıkan Ahmet Uçar, patlama sesi ile birlikte oğlunun ağlaması üzerine odaya gittiğini söyledi. Uçar, "Her yer duman içindeydi. Ne yapacağımı bilemedim. Oğlumu almak istedim ama alamadım. Gözümün önünden gitmiyor. Onalara bir şey olursa ben ne yaparım" diyerek ağladı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;