Anne ve oğulun katili 'yeğen' çıktı

Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde, platonik aşığı olan eşinin yeğeni 24 yaşındaki Mutlu Polat tarafından boğazları kesilerek öldürülen 28 yaşındaki Ayşegül Bülbül ile 6 yaşındaki oğlu Yasin Bülbül'ün cenazeleri, gözyaşları arasında yan yana toprağa verildi. Eşini ve oğlunun cenaze töreninde gözyaşı döken ve yakınlarının yardımıyla ayakta kalan Efendi Bülbül, "Eşime, oğluma kıyan yeğenim idam edilsin" dedi

19 Mart 2015, Perşembe 15:22
A A

İslahiye’nin Yeşilyurt Mahallesi’nde dün sabah meydana gelen olayda, Efendi Bülbül, kahvaltı yapıp 2 çocuğunu okula gönderdikten sonra mahalledeki bakkalına gitti. İddiaya göre, bir süre sonra eve gelen yakınları, kapı açılmayınca şüphelenerek yüksek bir noktadan baktıkları evde Ayşegül Bülbül ile oğlu Yasin’in cesetlerini gördü. Eve gelen jandarma ekipleri yaptığı incelemede anne ile oğlunun boğazlarının kesilerek öldürüldüğünü belirledi.

ŞÜPHELİ ’YEĞEN’ ÇIKTI

Olayı araştıran jandarma, kısa süre sonra içerisinde cinayeti işleyen kişinin Efendi Bülbül’ün yeğeni Mutlu Polat olduğunu belirledi. Jandarma ekipleri olayın ardından mahalle sakinlerinin bilgisine başvurdu ve kimliğini saptadığı şüpheli yeğeni, Güngören Mahallesi’nde gözaltına aldı. Gözaltına alınmasının ardından suçunu itiraf eden Mutlu Polat, "Yengeme aşıktım. Su isteme bahanesiyle kapıyı çaldım. Eve girmek istedim ama kapıyı hızla çarparak engelledi. Buna öfkelendim ve su getirince boynundan bıçakladım. Bu sırada içerden çıkan Yasin, annesini bıçakladığımı gördü. Ağlayarak bağırmaya başlayınca Yasin’i de boynundan bıçaklayarak kaçtım, pişmanım" dedi.

GÖZYAŞLARIYLA DEFNEDİLDİLER

Ölümü ile yakınlarını yasa boğan Ayşegül Bülbül ile oğlu Yasin için bugün cenaze töreni düzenlendi. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsilerinin ardından Yeşilyurt Mahallesi’ne getirilen anne ile oğlu için kılınan cenaze namazına, Bülbül Ailesi’nin yakınları ile mahalle sakinleri katıldı. Cenaze namazının kılınmasının ardından mahalle mezarlığına götürülen anne ile oğlunun cenazeleri yan yana kazılan mezarlarda toprağa verildi.

"YEĞENİMİ İDAM ETSİNLER"

Cenazelerin defnedilmesi sırasında gözyaşına boğulan baba Efendi Bülbül’ü yakınları teselli etmeye kalkıştı. Eşini ve oğlunu öldüren yeğenine tepki gösteren Efendi Bülbül, "Ayşegül ve Yasin’ime kıyan yeğenimi idam etsinler. Yaptığı vahşet, Allah’ından bulsun" dedi. Kız kardeşi ve yeğeninin ardından Kürtçe ve Türkçe ağır yakan Ayşegül Bülbül’ün ablası Necla Çakmak ise, "Verdiği bir bardak su hayatına mal oldu. Bacıma ve yavrusuna nasıl kıydın?" diye gözyaşı döktü.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;