Anneke Van Giersbergen İstanbul'da konser verecek

Hollandalı sanatçı Anneke Van Giersbergen, yeni albümü 'Drive'ın Avrupa turnesi kapsamında, Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği'nin desteği ve Easternbull Entertainment organizasyonu ile 26 Kasım gecesi Jolly Joker İstanbul'da sevenleriyle buluşacak

14 Kasım 2013, Perşembe 22:46
A A

Anneke Van Giersbergen, 2007’de başladığı solo kariyeri öncesi 13 yıl Hollandalı rock grubu The Gathering’in önderliğini yaparak dünya çapında büyük bir fan kitlesine sahip oldu.

Daha sonra grubu Agua de Annique ile 4 albüm çıkaran ve Within Temptation (Black Symphony), Devin Townsend (Addicted, Epicloud) ve Anathema (Falling Deeper) gibi sanatçıların albümlerinde konuk olarak yer alan Anneke Van Giersbergen, 2012 yılı itibariyle solo kariyerine kendi adı altında devam etme kararı aldı.

2012 yılı Ocak ayında çıkardığı ‘Everything is Changing’ albümünün üretim sürecini "Bir solo sanatçı olarak kendi kimliğini bulmasıö olarak tanımlayan sanatçı, bu albümle dinleyicilere son yıllarda yaşadığı değişimi rock, elektronik sesler ve kendine özgü sesinin bir birleşimi olarak sundu.

Anneke, geçen 23 Eylül’de çıkan ‘Drive’ albümü için "Uzun zamandır birlikte turladığım müzisyenlerle kimyamızı yansıtan organik soundlu bir albüm" tanımlamasını yapıyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;