Annesini bıçaklayarak öldürdü

İstanbul'da 19 yaşındaki genç, annesini bıçaklayarak öldürdü

02 Aralık 2009, Çarşamba 09:34
A A

İstanbul Pendik'te saat 01.30 sıralarında bıçak ile kesilen elini tedavi ettirmek için polikliniğe giden Oğuz Çiltik'in (19) durumundan şüphelenen sağlık görevlileri polise haber verdi. Polikliniğe gelen polis ekipleri tedavisi yapılan Çiltik'e elinin kesilmesi ile ilgili sorular sorunca vahşi cinayet ortaya çıktı.

Çiltik'in polise annesini bıçaklayarak öldürdüğünü, elinin de bu esnada kesildiğini söylediği öğrenildi. Çiltik'in ifadesi doğrultusunda Pendik Esenler Mahallesi Kılıçarslan Sokak 4 nolu binanın 3. katındaki daireye giden polis ekipleri anne Necla Çiltik'in (42) cesedi ile karşılaştı. Olay yeri inceleme ekipleri yaptıkları çalışmada Necla Çiltik'in bileklerinin ve boğazının kesildiğini tespit etti.

KOMŞULARI SESİ DUYMUŞ

Öldürülen kadının yan binada oturan bir komşusu gece bir kadının bağırma sesleri geldiğini duyduklarını söyleyerek, "Kadının bağırma sesleri geliyordu. Biz de onu konuştuk, kadının hasta olduğunu düşündük. sabah da bu olayı duyduk" dedi.

Vahşi cinayetin nedeni henüz öğrenilemezken, katil zanlısı Oğuz Çiltik'in sara hastası olduğu ve 6 ay önce taşındıkları evde annesi ile kaldığı öğrenildi. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sürüyor.

Ramazan ALMAÇAYIR/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;