AÖF kayıt yenileme süresi uzatıldı! AÖF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır?

AÖF kayıt yenileme süresi Anadolu Üniversitesi tarafından uzatıldı. 26 Eylül'de başlayan AÖF kayıt yenileme işlemleri bilindiği üzere 6 Ekim'de sona erecekti. Anadolu Üniversitesi, AÖF kayıt yenileme tarihini 13 Ekim'e kadar uzattığını açıkladı

05 Ekim 2017, Perşembe 12:24
A A
Binlerce adayı yakından ilgilendiren AÖF kayıt yenileme işlemleri Anadolu Üniversitesi tarafından 13 Ekim'e kadar uzatıldı. Peki 26 Eylül'de başlayan AÖF kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılacak?

AÖF KAYIT YENİLEME SİSTEMİ DEĞİŞTİ

2017-2018 öğretim yılından itibaren kaydını yenileten öğrenciler tüm ders seçimlerini artık kendileri yapacak ve 45 AKTS krediye kadar ders seçebilecek.

Dolayısıyla kaydını yenileten öğrenciler ilk olarak derslerini seçecek. Daha sonra seçtiği derslere göre hesaplanan ücreti yatıracak ve kaydını tamamlamış olacak. Böylece, öğrencinin ayrıca bağlı bulunduğu Açıköğretim Bürosuna gitmesine gerek kalmayacak.

2017-2018 öğretim yılı itibariyle, açıköğretim sisteminde artık istediğiniz dönemden ders seçebileceksiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta örneğin seçtiğiniz derslerden biri 3. yarıyıl dersi ise 5. yarıyıla kadar ders seçebilirsiniz

AÖF DERS SEÇİM İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Ders seçim işlemi üç aşamadan oluşuyor:

- Birinci aşamada aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekiyor.

- İkinci aşamada ders seçim işlemi yaparak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyeceksiniz.

- Üçüncü ve son aşamada ise yaptığınız ders seçim işlemini onaylamanız istenecek. Yaptığınız ders seçim işlemini onaylamadığınız takdirde ders seçim işleminiz geçersiz sayılacak. Ders seçimi işleminde değişiklik yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders seçim işlemi geçerli olacak ve ödeme bilgileri buna göre oluşacak. Ödeme yapıldıktan sonra ders ekle/sil işlemi yapılması mümkün değil.

Ders seçim işlemini tamamlayan öğrenciler, bilgi amaçlı olarak 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasının çıktısını alabilir. Bu sayfada öğrencilerin ders ekle/sil işlemi sonucunda; Alacağı Dersler, Bıraktığı Dersler, Ödeme Bilgisi, Sınav Merkezi Değişiklik Tarihleri ve Sınav Tarihleri bilgileri yer alıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;