Apple, "en büyüğün" peşinde!

Apple, dünyanın en büyük iStore'unu açmak için hazırlanıyor. Hem de bakın nerede...

22 Ağustos 2014, Cuma 20:15
A A

Apple, Orta Doğu'daki ilk perakende mağazasını açarak, Dünya'nın en büyük iStore'unu Dubai'ye kurmayı planlıyor. Firma, Birleşik Arap Emirlikleri'nde 25 farklı kategoride çalışacak olan kişiler arıyor. Bu pozisyonların 13 tanesi de mağazada çalışacak kişilerden oluşuyor.

Yerel haberlerin söylediğine göre, Dubai'nin "Mall of the Emirates" alışveriş merkezinde yer alacak olan Apple Store, Dünya'daki en büyük Apple Store olacak. 2015 yılında açılması beklenen mağaza, bir sinema kompleksinin yerine yerleşecek.

Yakın zamanda bir BAE gezisi düzenlemiş olan Apple CEO'su Tim Cook, bu gezisi sırasında Emirliklerin lideri Mohammed bin Rashid al Maktoum ile de görüşmüştü. Asıl olarak 4 milyar dolarlık serveti ile tanınan lider, aynı zamanda şairliği ile de bazı çevrelerde bilinmekte.

Açılacak olan mağazanın Dünya'nın en büyüğü olacağına kim karar verdi bilinmiyor ama böyle bir mağaza, gökdelenleri ve lüks sunumları ile sürekli olarak kendini gösteren ülkenin yaydığı "herkesten daha zengin" hissi ile örtüşüyor.

20 yıl önce çöllerinden gökdelenler yükselmeye başlayan Dubai, Vanity Fair'in hafızalara kazınan "parayla alınamayacak şeylerin ibretlik hikayesi" tanımlaması ile dikkat çekmişti. 

Resimlerle: Apple servetini harcayabileceği 8 şey!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;