Önceki Fotolar

Apple iPhone X ekranlarında sorun olduğunu kabul etti

Apple şirketinin yeni iPhone X telefonunun dokunmatik ekranının soğuk havalarda kullanıcısının parmak hareketlerine tepki vermediğini kabul ettiği bildirildi

10 Kasım 2017, Cuma 21:47
A A

10. yıla özel olarak hazırlanan iPhone X telefonlarında tespit edilen ilk sorunlardan biri, cihazın ekranının soğuk hava koşullarında işlevsiz hale gelmesi oldu. 

Reddit kullanıcılarından biri, iPhone X'in ekranının sıfır derecelik soğuklarda dışarıya çıkıldığında ‘tam 2 saniye sonra' parmak dokunmalarına tepki vermemeye başladığını bildirdi.Diğer bazı kullanıcılar da bu cihazda aynı sorunu yaşadıklarını aktardı. 

Geri bildirimleri inceleyerek oldukça hızlı bir dönüş yapan Apple, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

iPhone X ekranında soğuk ortama hızlı geçişlerde dokunuşlara tepki vermemeye başladığını biliyoruz. Birkaç saniye sonra ekran yeniden çalışır hale geliyor. Sorunun çözümü, ileride yapılacak güncellemelerden birinde sunulacak" 

3 Kasım itibarıyla mağazaların raflarındaki yerini alan iPhone X'in ABD'deki fiyatı 999 dolardan başlıyor. 

'EN DAYANIKSIZ MODEL'

'EN DAYANIKSIZ MODEL'

Apple'ın, yeni iPhone X modelinin "bir akıllı telefondaki en dayanıklı camdan yapıldığını" söylese de, araştırmacılar aslında iPhone X'in şirketin şu ana dek çıkarttığı en dayanıksız telefon olduğu sonucuna varmıştı. 

Times'daki habere göre yaklaşık 2 metre yükseklikten yüz üstü betonun üzerine atılan iPhone X'in ekranı, ilk atılmasında çatladı, ekran tepki vermemeye ve yüz tanıma teknolojisi çalışmamaya başladı. 

Cepten yere düşüş sadece bir metre yüksekliğinde olsa da, iPhone X daha önceki tüm iPhone modellerinden daha düşük bir skor aldı. 

SUYUN ALTINDA 30 DAKİKA KALABİLİYOR

SUYUN ALTINDA 30 DAKİKA KALABİLİYOR

Suyun altında kalma testinde, iPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus modelleri gibi bir buçuK metre derinliğindeki suyun altında 30 dakika kalabildi.