Apple'dan Dokunmatik Bilgisayar mı Geliyor?

Apple'ın gerçekleştirdiği patent başvuruları arasında ilgi çekici bir başvuruya rastlandı. Başvuruya göre Apple'ın yeni ürünü bakın ne olacak...

Salı, 31 Ağustos 2010 - 12:01

Apple'dan Dokunmatik Bilgisayar mı Geliyor?

Apple yerinde durmak bilmiyor cümlesini daha önce defalarca kere tekrarlamışızdır. Eğer iddialar doğruysa, bu cümleyi yeniden kurmak için bir engel göremiyoruz. Zira firmanın gerçekleştirdiği patent başvuruları arasında hemen her teknoloji meraklısının ilgisini çekecek olan bir cihaz patenti yer alıyordu. Patente göre Apple, sadece monitörden oluşan dokunmatik teknoloji destekli bir bilgisayar geliştirmeyi amaçlıyor.

Mac işletim sistemi kullanılacağı tahmin edilen cihazın, taşınabilir platform yerine masaüstü platformda geliştirileceği de diğer tahminler arasında yer alıyor. Görüntü itibariyle iMac'e benzeyen cihazın, iMac'in yeni nesillerine de ışık tutuyor. Başlı başına yeni bir patent başvurusu olduğunu göz önünde bulundurarak, eğer yepyeni bir iMac teknolojisi sunulmayacaksa cihazın bizzat yeni nesil iMac olmayacağını da öne sürebiliriz. Diğer taraftan cihazın, Macbook konseptinin de yeni bir forma büründürülerek hazırlanılmış versiyonu olduğu öne sürülüyor. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.