Aracınız çekilirse bu numaraya mesaj atın

'İstanbul Otopark Projesi' kapsamında, İstanbul sınırları içinde çekilen otomobillerin nerede olduğu SMS ile öğrenilebilecek

31 Mart 2011, Perşembe 11:02
A A

İstanbul Emniyet Müdürlüğü “İstanbul Otopark Projesi" adı altında yeni bir projeyi uygulamaya koydu. Projeye göre İstanbul sınırları içerisinde trafikten men edilen, park yasağı olan yerlere park edilen ve güvenlik nedeniyle çekilen otomobillerin nerede olduğu 1550'ye SMS atılarak öğrenilebilecek. Sistemin başlamasıyla birlikte otomobil sahipleri, otomobillerinin nereye çekildiğini öğrenebilmek amacıyla, polisi aramak zorunda kalmayacak.

SABİT FİYAT UYGULAMASI

Sistemi kullanmak isteyen vatandaşlar tüm operatörlerden mesaj bölümüne PARK yazıp boşluk bırakarak ARAÇ PLAKASI'nı yazıp 1550'ye SMS gönderecek. Gelen SMS cevabında; otomobil otoparka çekilmiş ise hangi otoparka çekildiği, iletişim bilgisi, neden dolayı çekildiği, otopark ve çekici ücretleri hakkında bilgi olacak. Böylece otopark ve çekicilerin farklı fiyat tarife uygulamasının önüne geçilebilecek.

GÜVENLİK UYGULAMASINA ÜCRET YOK

Yeni sistemle birlikte otomobilleri güvenlik nedeniyle çekilen vatandaşlar çekici ve otopark ücreti ödemeyecek. Bu bilgi de SMS ile telefona gelecek. Sürücüler bu mesajı göstererek ücret ödemeden otomobillerini otoparklardan alabilecek.

Sinan BİLGİLİ-İSTANBUL DHA


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;