Arda: Başkan olmak istiyorum

Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, 50 yaşında Galatasaray Kulübü'ne başkan olmak istediğini söyledi

02 Şubat 2010, Salı 16:21
A A

Arda, Galatasaray’ın aylık yayın organı "Galatasaray Dergisi"nin şubat sayısında yer alan röportajında, 30’lu yaşların ilk yarısı biterken futbolu bırakacağını dile getirerek, "Ama Türkiye’de kalırsam daha erken de bırakabilirim. Futboldan sonra idareci olmak isterim. Son söyleyeceğimi ilk söyleyeyim. Hatta 50 yaşında Galatasaray’a başkan olmak istiyorum. Olmayacak bir şey değil" dedi.

"Sence 10 yıl sonra nerede olacaksın" sorusunu ise Arda, "10 yıl sonra nerede olacağımı bilemem, ama bu kalpte her zaman Galatasaray olacak" diye yanıtladı.

"DÜDÜĞÜN ÇALMASI HEYECAN YATIŞTIRAN UYUŞTURUCU İĞNE GİBİ"

Maçlardan önce çok heyecanlandığını anlatan Arda, "Kaç maça çıktım bugüne kadar, sayısını bilemem, ama başlama düdüğü çalana kadar heyecanım vardır. Maçlar başlamadan heyecandan ölürüm. Düdüğün çalması ise o heyecanı yatıştıran uyuşturucu iğne gibidir. İdmandaki maçta da öyledir, heyecanımı her zaman içimde tutarım" dedi.

"METİN OKTAY BİR TANE, BİR DAHA DA GELMEZ"

Ekşi sözlükte hakkında yazılanlara baktığını belirten Arda, şöyle dedi: "Bazen ’Dur ben şunu bir eleştireyim’ diye yazmadıkları saçmalık kalmıyor. Herkes klavyenin istediği tuşuna vurmakta özgür, fakat insan tarafsızlıktan kopmamalı.

Bazen daha çok zeka arıyorum insanlarda. Mesela bir yazı vardı hakkımda, ’Liverpool’a gitse, tesiste Arsenal marşı çalınsa ne düşünürdü’ demişler. Ya ne düşüneceğim, ben Liverpool’da profesyonel futbolcu olurdum.

Ben şu anda buranın öz çocuğuyum. Yani bu mahalledenim. Galatasaray konusunda profesyonel değilim. Bunu her zaman söyledim. Tamam, para da kazanıyorum. N;apayım, para veriyorlar, almayayım mı?

(Gülerek). Bana, ’Taraftara oynuyor’ diyorlar. Benim, taraftarı arkama almaya ihtiyacım yok ki, neden böyle bir şey yapayım? Yaşlı teyzeler, küçük çocuklar hepsi beni seviyor, çünkü ön yargılı değiller. Daha net bakıyorlar.

Geçen günlerde bir amca bana ’Metin Oktay, ona vuranların kafasını okşardı. Sen 22 yaşındasın, yavaş yavaş olacak’ dedi. Kesinlikle doğru söylüyor, ama o Metin Oktay’dı. Metin Oktay bir tane, bir daha da gelmez."

"DAHA 22 YAŞINDA ÇOCUĞUM"

Camiye gidip ibadet ettiğini belirten Arda, şöyle devam etti: "Bunu yapmak, bunu söylemek bana zor gelmez. Ben gece de dışarı çıkıyorum, bir yerlerde arkadaşlarımla oturmayı seviyorum. Tabii ki yaptığım işi etkilemeyecek şekilde. Kesinlikle içki ve sigara kullanmıyorum. İngilizce öğreniyorum.

Beni sıradanlıkla eleştiren insanlardan belki daha az, belki daha çok İngilizce konuşuyorum. Tek başıma yurt dışına tatile gittim, hiçbir sorun yaşamadım, çünkü öğreniyorum.

13’lü yaşlardan beri kamplarda yaşıyorum. Herkes bir mücadelenin içinde, ben de bu mücadelenin içindeyim. Şu da bilinmeli, ben 22 yaşında bir çocuğum."

"BEN DE OLSAM KISKANIRDIM"

"Ben de 22 yaşında olsam, dışardan Arda’yı izleyen bir taraftar olsam, ben de kıskanırdım" diyen Arda, "Güzel arabalara biniyorum, hayatın tadını çıkarmayı biliyorum. Güzel bir kız arkadaşım var. İnsanlar bir şeyler dedikçe cevap da verebiliyorum. İşimi iyi yapıyorum. Bu adamı ben kıskanırdım" diye görüş belirtti.

"GÜNLÜK TUTUYORUM"

Arda, yalnızken kitap okuduğunu ve bunun kafasını çok iyi dağıttığını kaydederek, "Bu aralar okumanın yanına yazmayı da ekledim. Günlük tutuyorum. Haliyle dışarıya yansıtamadığım çok şey var. Özellikle maçlardan önce ve sonra bir şeyler karalıyorum" dedi.

Bir şeyler almak için Milano’ya gidebileceğini dile getiren Arda, "Neden gitmeyeyim ki. İmkan var, bunu herkes yapıyor, ben de yapıyorum. Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışmak lazım" diye konuştu.

"ARABA TUTKUM YOK"

Arda, araba tutkusunun hiç olmadığını ve kullanmayı da sevmediğini kaydederek, bir minibüsü ve şoförü olduğunu, minibüsüyle gezmeyi sevdiğini söyledi.

Tatilde bir Norveçli turist ile yaşadığı anıyı da anlatan Arda, Galatasaraylı Arda olduğu söylediği halde karşısındakini inandıramadığını, ancak birkaç futbol hareketi yaptığında Norveçli turisti buna inandırabildiğini ifade etti.

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;