Arda Turan'dan Galatasaray'a: '7 alıyorum, 5'e gelirim'

Sarı-Kırmızılı kulüpten 2012 yılında 12 milyon Euro karşılığında Atletico Madrid’e giden, daha sonra 41 milyon Euro’luk rekor bonservis bedeliyle Dünya devi Barcelona’nın yolunu tutan Arda Turan yeniden yuvasına dönmeye yeşil ışık yaktı.

31 Temmuz 2017, Pazartesi 10:05
A A
Barcelona’da yedeğe düşen, astronomik tekliflere rağmen Çin’e gitmek istemeyen Arda’nın, Galatasaray’da görev yapan dostları aracılığıyla yönetime haber gönderip şunları söylediği öğrenildi:

“Florya benim yuvam. Teklif gelirse, kiralık olarak gelmek için Barcelona’yla görüşürüm”
 

‘GALATASARAY DEYİNCE AKAN SULAR DURUR’ 


Barcelona’dan 7 milyon Euro civarında kazandığını belirten Arda şu ifadeleriyle Florya’ya dönüş için arzusunu dile getirdi:

“Çin’den gelen teklifler bunun iki katı. Ancak ben Uzakdoğu’yu düşünmüyorum.  Galatasaray benim için çok özel. Buradaki kazandığımın altında bir rakama "hayır" demem. 5 milyon Euro civarında bir teklif gelirse kabul ederim. Ailemle daha çok zaman geçirmek, huzurlu olduğum yerde futbol oynamak, beni seven insanlarla birlikte olmak istiyorum. Ben bugüne kadar kazandığım her şeyi Galatasaray sayesinde kazandım. Benim için kutsal olan parçalı formayı yeniden giymek isterim. Galatasaray deyince akan sular durur”
 

CENK ERGÜN'DEN HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA


Bu gelişme akıllara Avusturya kampında basın toplantısı düzenleyen Sportif Direktör Cenk Ergün’ün “Başka transferlerimiz de olacak. Bekleyin bir sürpriz yapacağız” sözlerini getirdi. Ergün’ün, Arda Turan’ı kastetmiş olabileceği yorumları yapıldı.




 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;