Arınç: Bu acı ilacı içersek kurtuluruz

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bu acı ilacı içersek hastalıktan kurtulacağız" dedi

25 Ekim 2009, Pazar 15:40
A A

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Göğsümüzü gere gere söylüyoruz. Bu acı ilacı içersek hastalıktan kurtulacağız" dedi. 

Bülent Arınç, Anavatan Partisi’nden AK Parti’ye geçen Manisa’nın Saruhanlı ilçesi Paşaköy beldesi belediye başkanı Dilşat Ulaş ve meclis üyelerine parti rozeti takılması törenine katıldı. "Şu anda bir senaryo olsa, AK Parti ’hükümetten çekiliyorum’ dese, ’Sayın Baykal bugün hükümeti kur’ dense inanın kaçar, iktidara hazır değil" diye konuşan Arınç, PKK ile ilgili son gelişmelere de değindi. Bülent Arınç şöyle konuştu: 

'VATAN HAİNLİĞİ' DİYORLAR

"Huzurlu, birlik, bütünlük içinde yaşamak istiyoruz. Kavga olmasın, ayrımcılık olmasın, milyarlarımızı kötü işler için dökmeyelim. Bunu söylemek cesaret ister. Her işi yapmak her kişinin karı, böyle işi yapmak er işinin karı. AK Parti maval anlatmıyor, 30 yıldır Türkiye’ye göz yaşı döktüren konuda çare bulmak lazım diye acı reçetelerle yola çıkmış bir iktidar var. Bunu birileri istismar ediyor, ’vatan hainliği’ diyor ama halk öyle demiyor. Birileri bunun üzerinden kendi partisinin propagandasını yapacağım diye fırsatçılığa gitmemeli. Göğsümüzü gere gere söylüyoruz. Bu acı ilacı içersek hastalıktan kurtulacağız. ’Akan kan dursun’ diyenle ’Kan akmaya devam etsin’ diyen arasındaki fark AK Parti’nin farkıdır. 

Biz bir başkasıyla milliyetçilik açısından kıyaslanmayı zül kabul ederiz. Ülkenin birliği bütünlüğü için çare bulmayı kabul ediyoruz. Biz diyeceğiz ki halka ’takdir ediyorsan buradayız’. 2000-2001 krizlerinde ülkeyi yoksullaştıran insanların şimdi kalkıp da ’bu iktidar memleketi satıyor’ demesine kimse aldanmaz. Bunlar boş laflar ama çirkin laflar. Biz milletimize bakacağız CHP’nin, MHP’nin Türkiye’nin yarısında teşkilatı yok. Bizim Tunceli dışında her ilde milletvekilimiz var. Biz halkın partisiyiz." 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;