Arınç: Hepsi, tembel ev kızları gibi

Arınç: Hepsi, tembel ev kızları gibi

09 Ekim 2009, Cuma 16:09
A A

Alanya ziyareti sırasında AK Parti İlçe Teşkilatı'nı da ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terör olaylarının başlamasından bu yana birçok başbakanın görev yaptığını, ancak bu sorunu çözemediklerini söyledi. Arınç şöyle konuştu:

"Hepsi, tembel ev kızları gibi evinin süprüntüsünü halının altına süpürdüler, ama bir açtınız baktınız ki birikmiş sorunlar var, içinden çıkılmaz işler var. Hele bir tanesi hala hayatta ve hala bir şeyler söyleme gayreti içinde. Kolay şeyleri kolay söylüyor da, zor şeylerde birkaç gün görünmüyor ortalarda. Hep böyle süpürdüler. Biz geldik iktidara ve evin içini şöyle bir kolaçan edelim dedik. Halının altına bir baktık, aman Allahım içimiz karıştı. Biz bu işleri çözmeye talibiz. Zor işlerden yanayız. Herkesin bu zor işlerde bize yardımcı olması lazım ki netice alabilelim. Biz yapamadık, siz de yapmayın. Biz geldiğimizde bu sorun vardı, yine bu sorun devam etsin. Adamlar sorunla yaşamaya alışmışlar. Yani hamallık yapan bir insanın sırtındaki küfeyi alsanız bir eksiklik hisseder. Bunlar küfe sırtımızda kalsın istiyorlar. Kardeşim ben sana iyilik ediyorum. Yoruldun artık, çektiğimiz sıkıntı yeter artık."

TÜRKİYE'NİN HUZURA KAVUŞMASI PROJESİ

AKP iktidarının demokratik açılımla birlikte Türkiye'de çok önemli bir süreci, projeyi başlattığını savunan Başbakan Yardımcısı Arınç, "Bu proje, Türkiye'nin huzura kavuşması projesidir. Türkiye'de yaşayan 70 milyondan fazla insanın etnik köken, dini, mezhebi, inancı ne olursa olsun huzur içinde yaşayabilmesi, devletiyle milletiyle kaynaşabilmesi, terörün bitmesi, akan kanların durması ve şehit cenazelerinin, gazi feryatlarının eksilmesi, azalması ve durması projesidir" diye konuştu.

ERSOY'UN CENAZESİNE KATILDI

Başbakan Yardımcısı Arınç, İstanbul'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden işadamı Hayri Ersoy'un cenaze namazına da katıldı. Cenazesi, memleketi Alanya'ya getirilen Turkuaz Şirketler Grubu Genel Müdürü Hayri Ersoy için Emine Özmüftüoğlu Camii'nde cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazının ardından Ersoy'un yakınlarıyla bir süre görüşen Arınç'ın, soruşturmayı yakından takip ettiğini ve faillerin mutlaka bulunacağını söylediği belirtildi. Ersoy'un cenazesi, toprağa verilmek üzere Tolsak Köyü'ne götürüldü.

DHA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;