Arınç: Sevinçle karşılıyorum

Başbakan Yardımcısı Arınç, cezaevlerindeki açlık grevlerinin sonlandırılmış olmasını sevinçle karşıladığını söyledi

18 Kasım 2012, Pazar 12:17
A A

Bülent Arınç, Manisa Öğretmenevi'nde, açlık grevlerinin sona ermesiyle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, cezaevlerindeki açlık grevi eyleminin sonlandırılmış olmasını çok olumlu bulduğunu ifade etti.

Olay karşısında hem şahsı hem de hükümet olarak, hep insani yön üzerinde durduklarına işaret eden Arınç, şunları kaydetti:

>> AÇLIK GREVLERİ SONA ERDİ


''Cezaevlerindeki açlık grevlerinin bu sabah itibariyle sonlandırılmış olmasını sevinçle karşılıyorum. Son bir kaç gün içerisinde böyle bir sonuca ulaşılmış olmasını ben çok olumlu görüyorum. Bu tutuklu ve hükümlülere verdikleri karardan dolayı teşekkür ediyorum. Doğru yaptıkları, isabetli yaptılar, Türk halkını üzmediler. Çünkü herkes bu eylemlerin sonucunda ölümlerin olmasını arzu etmemişti. Böyle bir acının yaşanmasını hiç kimse istemiyordu.''

Arınç, bu tür eylemlere gerek olmadığını ifade ederek, ''Umarım bundan sonra bu tür eylemlerle karşılaşmayız. Türkiye demokratik bir ülke, bir hukuk devleti. Halkın hangi noktalarda talepleri olursa hükümetler ve siyasetçiler, parlamentolarda bu talepleri her zaman dile getirip görüşebilir. Ben eylemin bu şekilde sonuçlanmış olmasından dolayı milletimize geçmiş olsun diliyorum'' diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;