Arınç: Tatlıses uyuyordu, uyandırılmamasını rica ettim

Arınç: Tatlıses uyuyordu, uyandırılmamasını rica ettim

15 Mart 2011, Salı 17:56
A A

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, silahlı saldırı sonucu yaralanan sanatçı İbrahim Tatlıses’in sağlık durumuna ilişkin bilgi almak üzere Maslak Acıbadem Hastanesi’ne geldi. Yaklaşık 15 dakika hastanede kalan Arınç çıkışta açıklama yaptı.

Arınç, "Kendisini yoğun bakımda ziyaret ettim, uyuyordu. Uyandırılmamasını rica ettim" dedi. Arınç, doktorlardan bilgi aldım. Size verdikleri bilgileri teyit ettiler. Sağlık durumunda düne göre olumlu gelişmeler olduğunu duydum" dedi. Arınç, "Dış görünüşüyle bildiğimiz Tatlıses. Gözlerimle gördüm ki nabzıyla, nefes alışıyla güzel gördüm" ifadesini kullandı.

Meclis başkanlığı döneminde Tatlıses’in TBMM bahçesinde verdiği konseri hatırlatan Arınç, "Kendisine teklifi götürdüğümüzde çok sevinmişti onu hiç unutamam" diye konuştu. Arınç, Tatlıses’in "Allah bana Meclis’te Kara üzüm habbesi söyletmeyi nasip etti" sözünü hiç unutamadığını belirterek, "Bu komployu düzenleyenler en kısa sürede yakalanacaktır" dedi.

URFALILAR HASTANE BAHÇESİNDE ÇADIR KURDU

Bu arada, İbrahim Tatlıses’in, Şanlıurfa’dan çok sayıda yakını ve seveni tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi’ne geldi. Şanlıurfalılar hastane bahçesine çadır kurdu. Gelenler arasında Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da yer aldı.

Kalabalık bir grupla hastaneye gelen Fakibaba, "İyileşecek inşallah iyi olacak. Saldırganları devletimiz bulacaktır. Yaralanan arkadaşlarımız da hastanede tedavi edilecektir. İbomuz tekrar aramızda olacak. Biz onu bir daha bırakmayacağız. Onu çok seviyoruz. Allah’tan acil şifa diliyoruz" dedi. Fakıbaba’nın konuşması sırasında kalabalıktaki bazı kişilerin "Kanı yerde kalmayacak" şeklinde bağırdıkları duyuldu.

Bu arada hastaneye gelenlere dün olduğu gibi bugün de lahmacun ve ayran dağıtıldı. Ünlü isimlerin de hastaneye akını sürüyor. Bugün gelen isimler arasında Mahsun Kırmızıgül de yer aldı.

Özgür ALTUNCU - Özgür ARSLAN/İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;