Arınç ve Gökçek hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında soruşturma başlattı

24 Mart 2015, Salı 12:03
A A

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yapılan suç duyuruları sonrasında hakkında soruşturma başlattı.

Bülent Arınç'ın dünkü 'Melih Göçek bu yapının kucağında oturmuştur ve Ankara'yı bu yapıya parsel parsel satmıştır' demişti. Bu açıklaması üzerine ardı ardına Arınç ve Gökçek için suç duyuruları geldi.

ARINÇ VE GÖKÇEK'E YÖNELİK SUÇLAMALAR

Arınç'ın 'görevi kötüye kullanma' ve 'suçu gizleme' suçlarını işlediği iddia ediliyor. Gökçek'in ise 'zimmet' ve 'görevi kötüye kullanma' suçunu işlediği öne sürülüyor. Eğer savcılık suç unsuruna rastlarsa, Gökçek için İçişleri Bakanlığı'ndan izin istenecek. Bülent Arınç için ise dokunulmazlığı nedeniyle fezleke düzenlenerek Meclis'e gönderilecek.

Savcılık suç unsuru bulursa İç İşleri Bakanlığı'ndan Gökçek'in soruşturulması için izin istenecek. Arınç'la ilgili suç unsuru bulunursa hakkında fezleke hazırlanacak ve fezleke Meclis'e gönderilecek.

 

 

GÖKÇEK, ARINÇ'I PARALELCİ OLMAKLA SUÇLAMIŞTI

Hükümet ve Cumhurbaşkanı arasında yaşanan izleme heyeti krizi sonrası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek twitter hesabından 'Artık seni istemiyoruz Bülent Arınç' mesajını paylaşmış ve Başbakan Yardımcısı Arınç'ı paralelci olmakla, Cumhurbaşkanı ve Başbakanın arasına fitme sokmakla eleştirmişti.

ARINÇ'TAN ZEHİR ZEMBEREK YANIT GELMİŞTİ

Gökçek'in bu sözlerine Bakanlar Kurulu sonrası sert sözlerle cevap veren Bülent Arınç 'Ankara'yı parsel parsel sattı. Yerel seçim öncesi parlel yapının kucağına oturdu, haysiyetsiz, terbiyesiz, hayasız' diyerek Gökçek'e yüklenmişti.

 

 

Ayrıntılar birazdan

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;