Arkadaş kurbanı

Begüm önce esrara sonra da eroine alıştı. Tedaviden sonra arkadaşlarının ısrarıyla yeniden eroine başladı ve ölü bulundu

02 Eylül 2009, Çarşamba 12:09
A A


ESRARLA BAŞLADI

Ailesi İstanbul’da oturan Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Begüm Veral (23) 5 yıl önce arkadaş ortamında esrara başladı. 1 yıl sonra da eroine alıştı. Begüm kendi isteğiyle 1 Şubat 2009’da Bakırköy’deki Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi’ne (AMATEM) yattı. 

2 AY AMATEM'DE YATTI 
31 Mart’ta ‘temizlenmiş’ olarak AMATEM’den çıktı. Okullar tatil olduğu için bir turizm firmasında çalışmaya başladı. Ancak uyuşturucu müptelası arkadaşları Begüm’ün peşini bırakmadı. Begüm uyuşturucuya tekrar başladı. Fakat bu durumu annesinden sakladı. 

ARKADAŞ EVİNE GİTTİ 
Begüm önceki akşam Kadıköy’de oturan bir arkadaşında kaldı. 02.00’de tuvalete gitti. Uzun süre çıkmayınca evdekiler kapıyı kırıp tuvalete girdi. Begüm bayılmıştı, kolunda da şırınga vardı. Kendisine aşırı dozda eroin enjekte etmiş (altın vuruş) ve ölmüştü. 

ANNE-BABA BOŞANMIŞTI
Gözaltına alınan evdeki 1’i kız 4 kişi “Biz Begüm’ün eroin kullandığını bilmiyorduk” dedi. Eşinden ayrılan ve Begüm ile yaşayan anne Yeşim Ergun “Kızım uyuşturucudan kurtulmak istedi ama arkadaşları onu rahat bırakmadı” dedi. 

Süleyman KAYA- Ömer ERDEM /DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;