Arkadaşı için 280 km hız yaptı

Yüksek Hızlı Tren makinisti, çarptığı meslektaşını 280 km hızla ambulansa yetiştirdi

Arkadaşı için 280 km hız yaptı

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesine bağlı İlören Köyü yakınlarında test sürüşü yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT), yük treninden inen 44 yaşındaki makinist Osman Yeşilgil'e çarptı. Ağır yaralanan Yeşilgil YHT ile Eskişehir Garı'na getirildi. Garda bekleyen 112 ambulansı yaralı makinisti hastaneye götürdü.

Ankara-Eskişehir arasında test sürüşü yapılan ve içerisinde yolcu bulunmayan YHT, Eskişehir'in Sivrihisar ilçesine bağlı İlören Köyü yakınlarında bekleme yapan yük treninden inen makinist Osman Yeşilgil'e çarptı. Tren görevlileri önce 112 acil servisi arayarak yardım istedi. İlçeden gelecek olan ambulansın gecikeceğini düşünen YHT görevlileri yaralı makinisti trenin içerisine aldı.

Makinist Osman Yeşilgil YHTile Eskişehir Garı'na getirildi. TCDD yetkilileri yaralı taşıyan YHT'nin zaman zaman hızını saatte 280 kilometreye kadar çıkardığını belirtti. Garda bekleyen 112 ambulansında görevli doktor telefonla YHT'deki görevlilere yaralının kanamasını durdurmaları için yapmaları gerekenleri anlattı.

Gara gelen YHT içerisine giren sağlık ekibi makiniste ilk müdahaleyi yaptı. Makinist Osman Yeşilgil daha sonra sedye ile trenden indirilip ambulansa alınarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'ne götürüldü. Tedavi altına alınan Yeşilgil'in durumunun ağır olduğu, olayla ilgili olarak jandarma ekiplerinin soruşturma başlattıkları bildirildi.

DHA