Arkadaşını şaka yaparken öldürdü

Erzurum'da bir yedek parça dükkanında çırak olarak çalışan 15 yaşındaki Burak Kuzik, arkadaşı 14 yaşındaki M.S.D.'nin yaptığı 'eşek şakası' sonucu öldü

24 Haziran 2011, Cuma 12:10
A A

5 Mayıs tarihinde Sanayi Sitesi’ndeki bir yedek parça dükkanı önünde meydana gelen olayda, Çırak Burak Kuzik, işyeri sahibinin otomobilinin deposuna bidonla benzin doldururken, üzerine benzin döküldü.

Bidonu otomobilin yanına bırakan Burak Kuzik, benzinle ıslanan elbiselerini çıkarmak için işyerine doğru gitti.

"SENİ YAKAYIM MI?"

Bu sırada karşısına çıkan, aynı işyerinde çalıştığı çırak arkadaşı M.S.D., elinde yakıp söndürdüğü çakmağı Burak’a tutarak, "Seni yakayım mı?" diye şakalaşmaya başladı.

Burak Kuzik ise, "Benzinle şaka olmaz" diyerek arkadaşını birkaç kez uyardı. Burak Kuzik arkasını dönüp üzerini değiştirmek üzere işyerine gittiği sırada, iddiaya göre arkadaşı arkadan çakmağı çakarak hırkasını tutuşturdu. Bir anda alevler içinde kalan Kuzik’i çevreden yetişenler montlarını üzerine atarak ve su dökerek tamamen yanmaktan kurtardı.

KAMERAYA KONUŞTU, BİRKAÇ SAAT SONRA ÖLDÜ

Burak Kuzik, ambulansla Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Vücudunun yüzde 23’ü ikinci derece yanan ve mide kanaması geçiren Burak Kuzik, üç kez ameliyat edildi. Hastaneye yatışından 1.5 ay sonra 21 haziran günü öğleden sonra yatağında DHA kamerasına konuşan ve arkadaşını hayatı boyunca affetmeyeceğini söyleyen Burak Kuzik şunları anlattı:

"Benzini depoya doldururken en üzerime döküldü. M. çakmağı göstererek, ’seni yakayım mı?’ dedi. Ben de ’bu işin şakası olmaz’ diye üç kez kendisini uyardım. Arkamdan çakmağı çakınca alevler içinde kaldım, bayılmışım.

İşyerindekiler üzerime su dökerek beni söndürmüş. Hastaneye ’geçmiş olsun’a bile gelmedi. Kendisine çok kızgınım. Canım çok acıyor. Yataktan kalkamıyorum."

ÇIRAK TUTUKLANDI

Burak Kuzik’in, kameraya konuştuğu günün akşamı tedavi gördüğü hastaneden ölüm haberi geldi. Oğlunun ölüm haberi ile yıkılan annesi Selvinaz Kuzik gözyaşı dökerken, ölüm olayının ardından polis tarafından gözaltına alınan M.S.D., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından ’Kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Turgay İPEK/DHA

Adobe Flash Player Yükle

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;