Arkadaşını testereyle doğradı

Türkiye gündemini aylarca meşgul eden Münevver cinayetinin bir benzeri de Ankara'da yaşandı

Arkadaşını testereyle doğradı

Ankara'da 16 yaşındaki genç içki sofrasında kavga ettiği arkadaşını önce bıçakladı. Ardından elektrikli testereyle parçaladı. Kurbanın vücut kalıntıları derede bulundu. 

Türkiye gündemini aylarca meşgul eden Münevver Karabulut'un öldürülmesinde cinayet aleti olarak testerenin kullanılması hafızalara kazınmıştı. Sabah gazetesinden Alper Sancar'ın haberine göre, bu olaya benzer vahşi bir cinayet de hafta sonunda Ankara'da yaşandı.

ODUN KESME BAHANESİYLE

Dehşet veren olay Ankara'nın Akyurt ilçesinde, 28 Mart'ta öğle saatlerinde yaşandı. 16 yaşındaki lise öğrencisi İ.A.G., aynı yaştaki mahalle arkadaşı Adil A. ile alkol aldı. Bir süre sonra ikili arasında tartışma çıktı. İ.A.G. ve arkadaşı Adil A. kavgaya tutuştu. Arkadaşını önce sırtından ve göğsünden bıçaklayan İ.A.G. öfkesini dindiremedi. İddialara göre İ.A.G., bıçakladığı Adil A.'nın evine giderek, ailesinden odun kesme bahanesiyle elektirikli testereyi istedi. İ.A.G., Adil A.'nın babasının "Adil nerede?" sorusunu "Bilmiyorum" diye yanıtladı.

KENDİ BABASI İHBAR ETTİOlay yerine gelen İ.A.G., arkadaşını elektrikli testereyle parçalara ayırdı. Dehşet veren olay, İ.A.G.'nin babasının mahalle muhtarına giderek konuyu anlatmasıyla ortaya çıktı. Polisi arayan muhtar, mahallesinde oturan İ.A.G.'nin elektirikli testere ilebir kişiyi kestiğini, olay yerinin ise ailesine ait tandır evi olduğunu bildirdi. İhbarın ardından mahalleye gelen polis, muhtarın yanında tuttuğu İ.A.G.'yi teslim aldı. Şüphelinin yer göstermesinden sonra, bölgede bir elektrikli testere, iki ayak ve diz parçası bulundu

PARÇALARI DEREYE ATMIŞ

Şüphelinin, Adil A.'nin vücudunu parçaladığı ve bazı parçaları Kuru Deresi'ne attığı belirlendi. İ.A.G.'nin, polise verdiği ilk ifadede, Adil A.'nın bir gün önce kendisine ağır küfürler ettiğini, bunu gururuna yediremediğini söylediği ileri sürüldü. Katil zanlısı genç önce sorgulanara savcılığa sevk edildi. Ardından cinayetten tutuklandı.

(Sabah)

2