Arkadaşını yaraladı 'çay yapma cezası' aldı

Trabzon'da kavga ettiği arkadaşını yaraladığı için bir süre cezaevinde yatan hükümlü, kalan cezasını, "Denetimli Serbestlik" kapsamında, Trabzon Adliyesi kantininde ücretsiz çalışarak çekiyor

01 Kasım 2013, Cuma 11:48
A A

Trabzon’da 6 yıl önce kavga ettiği arkadaşı Ü.T’yi yaraladığı öne sürülen T.B. hakkında Trabzon 4. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. T.B, yargılama sonucu söz konusu mahkemece "kasten yaralama" suçundan 3 yıl 1 ay 12 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemenin kararının Yargıtayca onanmasının ardından hükümlü T.B. cezasını çekmek için hapse girdi. Bir süre cezaevinde kalan T.B, kalan hapis cezasının 1 yılın altına düşmesi sonrası yasal hakkı olan "Denetimli Serbestlik Uygulaması"ndan yararlanmak için adli makamlara müracaat etti.

Bunun üzerine adli makamlarca söz konusu uygulamadan yararlandırılan T.B, uygulamayı yürüten Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü görevlileri tarafından, kalan hapis cezasını kamu yararına ücretsiz çalışarak tamamlaması için kendisine ceza veren mahkemenin de yer aldığı Trabzon Adliyesi’ne yerleştirildi. Hükümlü T.B, adliyenin kantininde günde 4 saat ücretsiz çalışarak cezasını çekiyor. T.B, bir süre burada ücretsiz çalıştıktan sonra cezasını tamamlayacak. "Denetimli Serbestlik Uygulaması" çerçevesinde, aldığı hapis cezasının bir kısmını cezaevinde yatan hükümlüler, hapis cezasının 1 yılın altına düşmesinin ardından bir kamu kurumunda ücretsiz çalışarak cezasını cezaevi dışında çekebiliyor.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;