'Arkadaşlarımın hepsinin yerde sürüklendiğini gördüm'

THY çalışanı Buket Karademir patlama anını anlattı: "Kontrolü geçtikten sonra patlama yaşandı. Öncesinde çatışma otoparkta çıktı.Patlamada arkadaşlarımın hepsinin yerde sürüklendiğini gördüm.'

29 Haziran 2016, Çarşamba 00:45
A A

Türk Hava Yolları’nda (THY) yer hostesi olarak çalışan Buket Karademir, kontrolü geçtikten sonra patlama olduğunu belirterek, "Öncesinde çatışma otoparkta çıktı. Arkadaşlarımın hepsinin yerde sürüklendiğini gördüm." dedi.

Patlama nedeniyle ayağı kırılan Karademir, Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde taburcu edildikten sonra basın mensuplarının patlama hakkındaki sorularını yanıtladı. Atatürk Havalimanı’nın geliş bölümünün giriş kapısında çok büyük bir patlama olduğunu ifade eden Karademir,

"X-Ray cihazının dışındaydık ama olay içeride oldu. Kontrolü geçtikten sonra patlama yaşandı. Öncesinde çatışma otoparkta çıktı. Arkadaşlarımın hepsinin yerde sürüklendiğini gördüm. Çok korkunç bir patlamaydı. Ayağım kırık, alçıya alındı." ifadelerini kullandı.

Karademir, tekerlekli sandalyeyle yakınları tarafından hastaneden çıkarıldı. Öte yandan, hastane önünde bekleyen vatandaşlar, görevliler tarafından kan merkezine yönlendiriliyor. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;