Arkadaşlarının alay etmesine dayanamadı, 6 ayda 56 kilo verdi

Kayseri'de üniversitesi öğrencisi Emre Çukur (19), 178 kiloya ulaşınca arkadaşları ve akrabalarının alaylarına dayanamadı. 6 ay önce mide küçültme ameliyatı geçiren sonrasında diyet ve spora başlayan Emre Çukur, 56 kilo vererek 122 kiloya düştü

21 Aralık 2017, Perşembe 10:02
A A
Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Emre Çukur, çocukluğundan itibaren aldığı kilolar ile en son 178 kiloya ulaştı. Yürümekte ve hareket etmekte zorlanan, üstelik kiloları nedeniyle akraba ve arkadaşlarının alaylarıyla karşılaşan Emre Çukur, zayıflamaya karar verdi. Emre Çukur, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde mide küçültme ameliyatı oldu. Geçirdiği mide küçültme ameliyatı ardından diyet ve spor yapmaya da başladı.

'SEVDİĞİM TÜM YİYECEKLERDEN VAZGEÇTİM'

6 ay içinde 56 kilo veren Emre Çukur "Haziran ayından önce 178 kiloydum. Kiloluyken iken arkadaş ortamında ve aile çevresinde benimle alay ediliyordu. Aşırı kiloya bağlı olarak hastalıklarım ortaya çıkmaya başladı. Ayakkabımı bile bağlayamaz durumdaydım. Bir noktaya kadar gülüp geçiyordum halime ancak durumum gittikçe kötüye gidiyordu.


Daha öncede top oynamam söz konusu değildi. Zayıflamak için gittiği spor salonunda dizlerim şişiyordu. Mide küçültme ameliyatı oldum. İyileştikten sonra diyet ve spor yaptım. Sevdiğim tüm yiyeceklerden vazgeçtim. Şimdi 178 kilodan 122 kiloya düştüm. Artık top oynayabiliyor, tüm spor aktivitelerine katılıyorum."

'7XL BEDEN GİYİYORDUM'

Kilo vermeden önce elbise ve ayakkabı seçimi konusunda çok fazla model seçme şansının olmadığını söyleyen Emre Çukur, "Mağazalara gittiğimde üstüme olan elbise, pantolonu rengine bakmazsın üzerime olunca alıyordum. Kot pantolon giymem imkansızdı. Tek tip kazak ve eşofman giyiyordum. Haziran ayından önce ’7 XL’ beden giyiyordum, şimdi 34 bedene düştüm ve kot pantolon giymeye başladım" diye konuştu.

Yasin DALKILIÇ/DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;