Art arda meydana gelen son depremler korkuttu

Erzincan, Marmaris ve Kıbrıs'ta meydana gelen depremler vatandaşları sokağa döktü 

20 Mayıs 2017, Cumartesi 14:25
A A
Erzincan'ın Işıkpınar ilçesinde 4.2 büyüklüğünde depremle sallandı. Depremde can veya mal kaybı olup olmadığıyla ilgili henüz açıklama yapılmadı. Marmaris'te ve KKTC'de de 4'ün üzerinde deprem meydana geldi.
 
Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, merkez üssü Erzincan’ın Işıkpınar köyü merkezli yerin 10 kilometre derinliğinde saat 14.05 sıralarında 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kısa süreli paniğe neden olan deprem nedeniyle bazı vatandaşlar sokaklara çıktı. İlk belirlemelere göre depremde can ve mal kaybının olmadığı belirtildi.

MARMARİS'TE 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Ege Denizi'nde, Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre, saat 14.06'da, merkez üssü Muğla'nın Marmaris ilçesi açıkları olan 4,3 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin 11,52 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

KKTC DE SALLANDI

Deprem, KKTC'nin Gazimağusa bölgesinde de hissedildi. KKTC Meteoroloji Dairesi’nin raporuna göre, Alevkaya Deprem İstasyonu’ndan yaklaşık 67 kilometre uzaklıkta orta şiddette, Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde kaydedilen depremin merkez üssünün adanın güney doğrusunda Ay Napa açıklarında ve yaklaşık 5 kilometre derinde olduğu saptandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;