Artık vekiliniz size bir tık uzaklıkta

TBMM'de başlatılan On-line randevu projesi sayesinde vatandaşlar vekillerinden internet üzerinden randevu talep edebilecek

09 Ekim 2009, Cuma 08:21
A A

TÜRKİYE’deki elektronik devlet (e-Devlet) uygulamalarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu kapsamdaki uygulamalardan olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) on-line randevu dönemi başlıyor.

Artık vatandaşlar, TBMM’de ziyaret etmek istedikleri kişi için, ‘www.turkiye.gov.tr’ adresinden, on-line randevu alarak görüşecek. Randevu talebinin sonucu, web adresinden takip edilebileceği gibi istenildiğinde sistemin devreye girmesiyle, verilen randevunun günü ve saati, elektronik posta adresine bilgi olarak gelecek.

Bu sistemi hayata geçirebilmek için yazılım firması Uyumsoft, bir aydır Türksat’la koordineli çalışıyor. Ocak ayında bitirilmesi planlanan uygulamayla beraber, randevu talebinin onaylanması sonrasında, rezervasyon numarası alan vatandaşlar uzun bekleme yapmadan, girişlere konulacak cihazlara rezervasyon numarasını okutarak, barkodlu özel kimlik kartını alarak TBMM’ye giriş yapacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;