Asansör düştü: 2 yaralı

5'inci kattaki bir düğün salonununun 4 kişilik asansörüne 10 kişi binince facianın eşiğinden dönüldü

03 Nisan 2011, Pazar 12:27
A A

Aşırı yüklenme nedeniyle hızla aşağıya inen asansör, yere çakılmaya ramak kala durdu. Olayda 2 kişi hafif yaralandı.

Olay, Çekmeköy Taşdelen Mahallesi Sırrı Çelik Bulvarı'nda saat 00.30 sıralarında meydana geldi. Tokat Almus İlçesi Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından 4 katlı bir binanın son katında bulunan düğün salonunda düzenlenen etkinliğin ardından, davetlilerden bazıları merdivenle, bazıları ise asansörle aşağıya inmeye başladı.

ÇAKILMADAN SERT ŞEKİLDE DURDU

Bu sırada 4 kişilik olan asansöre 10 kişi binince, aşırı yüklenme nedeniyle asansör arızalandı, bir anda hızla aşağıya doğru düşmeye başladı. İçindekilerin büyük panik yaşadığı asansör, son anda bodrum kat civarında sert bir şekilde duruverdi. Asansörden dışarı çıkmayı başaramayan kazazedelerin yardım çığlıklarına diğer davetliler koştu. Asansörün kapısı açılamayınca itfaiye ve sağlık ekiplerinden yardım istendi.

'BİZ GERİZEKALIYIZ!'

İtfaiye ekipleri, uzun uğraşlar sonucu mahsur kalan 10 kişiyi kurtardı. Asansörün ani bir şekilde durması sonucu, ayaklarından çatlaklar oluşan Güldane Taşbaş ve Birten Aytaç, hazır bekleyen ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay sonrası büyük şok yaşayan kazazedelerden birisi, "Biz gerizekalıyız, çok kişi bindik asansöre" diye sitem etti. Kurtarılan bazı davetliler ise gözyaşlarını tutamadı.

ÖNCE ASANSÖRE SONRA DA AMBULANSA FAZLA YÜK

Güldane Taşbaş'ın yakını, ambulansa bindirildiği sırada, Taşbaş'ın oğlunun da ambulansla gitmesini istedi. Sağlık görevlileri, ambulansa fazla kişi alamayacaklarını söyleyerek buna izin vermek istemedi. Kısa süreli yaşanan gerginliğin ardından, sağlık ekipleri, ambulansın içinde yaralıya müdahale edemeyeceklerini belirterek, Onur'u ambulanstan indirdi. Daha sonra şok geçiren çocuk başka bir ambulansa alındı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Ramazan EĞRİ İSTANBUL- DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;