Aşı için aileden yazılı izin

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Domuz Gribi salgınıyla ilgili bilgi vermek amacıyla dün İstanbul Hyatt Regency Otel'de basın toplantısı yaptı

24 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

‘AŞIYI ELDE ETMEK BİR AYRICALIK’

Prof. Dr. Recep Akdağ, Domuz Gribi aşısıyla ilgili olarak, “Aşıyı elde etmek, halkına bu aşıyı yapmak aslında bir ayrıcalık. Türk halkı da bu ayrıcalığa sahip halklardan biri olacak. Biz bu aşıları bir sigorta olarak düşünüyoruz. Zorla bir aşı yapacak değiliz. Özellikle çocuklar için ailelerin yazılı izinlerini de alacağız” dedi.

‘BİRİNİN BAŞINA BİR ŞEY GELİRSE...’

Gelişmiş tüm ülkelerin vatandaşlarını aşıladığına dikkat çeken Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, “Bilimsel eleştiriye evet ama halkın kafasını karıştırmanın da anlamı yok” sözleriyle tepkisini şöyle dile getirdi: Yarın aşı yaptırmadığı için bir vatandaşımızın başına bir şey gelirse akıl karıştıranlar hakkında ilk suç duyurusunu ben yapacağım. Paniğe gerek yok. Sağlık grubu içinde olduğum için ben de aşı olacağım.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.