Asker uğurlama turunda ölüm

Kartal'da bir arkadaşını askere uğurlamak için attıkları turda ehliyetsiz sürücünün kullandığı pikabın tavan demirini tutarak araçtan sarkan üniversite öğrencisi düşerek, öldü

20 Mayıs 2010, Perşembe 08:00
A A

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümü 2'nci Sınıf Öğrencisi Serdar Kalkan (20), Saat 21.00 sıralarında askere giden bir arkadaşını uğurlamak için Cevizli Mahallesi, Çınar Caddesi'ne gitti.

Bir süre arkadaşlarıyla eğlenen Serdar Kalkan, mahallede tur atmak için Türk bayraklarıyla süslenen ehliyetsiz sürücü Mustafa Kocatepe'nin kullandığı 34 EZ 8854 plakalı Citroen marka pikaba bindi.

Seyir halindeki aracın sol kapısını açan Serdar Kalkan, tavanda bulunan demirden tutarak dışarı sarktı. Bir süre böyle giden Serdar Kalkan'ın tuttuğu demir yerinden koptu.

Dengesini kaybeden Serdar Kalkan kafasının üzerinde düşerek ağır yaralandı. Arkadaşları tarafından Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Serdar Kalkan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hayatını kaybeden Serdar Kalkan'ın hastanede bekleyen yakınları sinir krizi geçirirken, Mustafa Kocatepe gözaltına alındı.

Ramazan EĞRİ-Süleyman KAYA/İSTANBUL (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;