Askeri araç devrildi: 1 şehit

Cumartesi, 04 Eylül 2010 - 15:05

Askeri araç devrildi: 1 şehit

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki Taktik Alay Komutanlığı'na ait askeri araç, Bismil ilçesinde lastiğinin patlaması sonucu şarampole yuvarlandı. Kazada Onbaşı Akın Sevli şehit olurken, 4 asker yaralandı.

Bismil İlçesi sınırlarına kadar arama yapan askeri araç burada lastiğinin patlaması sonucu şarampole yuvarlandı. Araçtaki yaralı askerler Diyarbakır Asker Hastanesi'hre kaldırılırken, aracın üst silah kısmında görevli jandarma onbaşı Akın Selvi tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.  Diyarbakır Jandarma Komutanlığında bu sabah düzenlenen tören sonrası Akın Selvi memleketi Kayseri’nin Talas ilçesine uğurlandı.

Şehit onbaşının cenazesi ı daha sonra askeri uçakla Kayseri Erkilet Hava Üssü'ne getirilerek, buradan Asker hastanesi morguna konuldu. Görme engelli baba Ahmet ile Ayşe Sevli’nin 3 çocuğundan biri olan  Akın’ın, askere gitmeden inşaatlerde çalıştığı ve bekar olduğu belirlendi. Trafik kazasında ağır yaralandıktan sonra görev şehiti olan  jandarma onbaşı Akın Sevli'nin cenazesi, ikindi namazından sonra  Kuruköprü beldesinde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.