Askeri kızdırdılar

Bir hafta önce de Türk Silahlı Kuvvetleri 'Bu Kalp Seni Unutur mu?' yu üstü kapalı bir şekilde diziyi eleştirdi. Ancak dizinin reytingleri her hafta yükseliyor

Askeri kızdırdılar

Başrollerini Bülent İnal, Melis Birkan ve Berrak Tüzünataç’ın paylaştığı, Aydın Bulut’un yönettiği Show TV’deki ‘Bu Kalp Seni Unutur mu?’ dizisindeki bazı sahnelerin Türk Silahlı Kuvvetleri’ni rahatsız ettiği ortaya çıktı. Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgenaral Ferit Güler, TSK’nın 12 Eylül döneminin konu edildiği diziden duyduğu rahatsızlığı şu sözlerle dile getirdi:

“Bir dizi ile ilgili medyada yer aldığı şekilde RTÜK’ün bazı kararlar aldığı bilinmektedir. Yayın kuruluşlarının insanların kişilik haklarına özen göstermesi, o kişi ve ailelerini de düşünerek duyarlı bir yayıncılık yapması herkes gibi bizim de beklentimizdir”. Dizinin yapımcısı Tomris Giritlioğlu ise ‘Bu Kalp Seni Unutur mu?’nun gerçekleri anlattığını ve belgesel tadında olduğunu açıkladı.

RTÜK DE UYARMIŞTI

RTÜK (Radyo Televizyon Üst Kurulu) dizinin ilk 3 bölümündeki işkence sahnelerinin fazla olması nedeniyle Show TV’yi uyarmıştı. Bu bölümlerde Berrak Tüzünataç ve arkadaşları işkenceye maruz kalıyor ve feci şekilde dayak yiyordu. Yönetmen Aydın Bulut uyarıyı dikkate alıp şiddet dolu sahnelerin bazılarını makaslamıştı.