Aşkı için biseksüel olan kaz Thomas öldü

Yeni Zelanda'da 40 yaşında ölen Thomas isimli kazın yaşadıkları sosyal medyada büyük ses getirdi

13 Şubat 2018, Salı 17:21
A A

(Fotoğraf: Facebook) 24 yıl boyunca Henry isimli bir kuğuyla birlikte olan Thomas, 24 yıllık hayat arkadaşının Henrietta isimli başka bir kuğuya aşık olmasının ardından zor günler geçirmiş. 

(Fotoğraf: Facebook) 24 yıllık hayat arkadaşının, başka bir kuğuya aşık olup onunla birliktelik yaşamasının ardından Thomas durumu kabullenip, yıllarca ikiliyle birlikte yaşarken, onların çocukları ve kendi çocuklarına da bakmak zorunda kalmış.

(Fotoğraf: Facebook) Üçlü arasındaki ilişki bu şekilde sürüp giderken, Henry 2009 yılında ölünce bu sefer yavruların tüm yükü Thomas'a kalmış.

(Fotoğraf: Facebook) Thomas sonunda 2013 yılında Wellington Kuş Rehabilitasyon Vakfı (WRBT) tarafından görevlerinden emekli edilirken, yaşlılık nedeniyle kör olmuş.

(Fotoğraf: Facebook) Vakıf çalışanları ise önceki gün 40 yaşına gelen Thomas'ın ölümünü duyurdu. İngiliz Independent gazetesine konuşan vakıf çalışanları, "WRBT'nin bir parçası olan Thomas'ı çok seviyoruz. 30 yıllık bir aşk hikayesinin en önemli ismi." dedi.

(Fotoğraf: Facebook) Thomas'ın hikayesi sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Olayın duyulmasının ardından dünyanın dört bir köşesinden başsağlığı mesajları atıldı.