“Aşkım bizi bırakıp nereye gidiyorsun”

“Aşkım bizi bırakıp nereye gidiyorsun”

31 Ağustos 2009, Pazartesi 17:45
A A

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Derecik Bölgesi'nde PKK'lı teröristlerin hain saldırısında şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Sadık Yeniekinci'nin eşi 20 yaşındaki Fatoş Yeniekinci, 2 yaşındaki oğlu Mustafa ile tabutun başında, “Aşkım bizi bırakıp nereye gidiyorsun” diye gözyaşı döktü.

Şehit Uzman Çavuş'un Ulu Camii'nde kılınan cenaze namazına Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, 20'nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Taci Kurul, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Asım Güzelbey, askerler ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Şehidin babası Mustafa ve annesi Fatma Yeniekinci'nin fenalık geçirdiği törende, eşi Fatoş Yeniekinci'nin ağıtları yürekleri dağladı. Dedesiyle aynı adı taşıyan oğlu Mustafa ile birlikte tabutun başına gelen Fatoş Yeniekinci, “Aşkım bizi bırakıp nereye gidiyorsun” diye ağıt yakıp, kucağındaki oğluna tabutu göstererek “Bak Mustafa bu baban” dedi. Eşinin fotoğrafını öpen ve oğluna öptüren genç kadının bir kaç kez top arabasındaki tabuta sarılma girişimi kadın subaylar tarafından güçlükle engellendi. Törende bayılan bazı şehit yakınlarına da sağlık görevlileri müdahale etti.

ŞEHİT YAKININDAN TEPKİ

Cenaze töreni sırasında bir şehit yakını, “Barış istiyorsun. Barış bu mu? İşte Başbakan'ın barışı. Askeri de mahvettin, orduyu da mahvettin. Türkiye'yi böldün, utan sıkıl” diye bağırdı. Törene katılanlar da terör örgütü aleyhine slogan attı. Tören ardından şehidin cenazesi Yeşilkent Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Ahmet KAYA-Zeki GÜNAY-Mehmet BULUT/GAZİANTEP, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;