Ataşehir'de feci kaza!

Ataşehir'de hızlı olduğu öne sürülen servis minibüsü bir araçla çarpıştı. Takla atan minibüs içindeki yolcular yola savruldu. Kazada 7 kişi yaralandı

27 Ağustos 2014, Çarşamba 10:15
A A

Olay, Ataşehir’de saat 08.30’da meydana geldi. Tuzla’dan gelen Arif Sönmez’in kullandığı servis minibüsü Kadıköy’e doğru seyir halindeydi. Hızlı olduğu önü sürülen minibüsün sürücüsü Sönmez, Ferhat Paşa Mahallesi'nde yola girmek isteyen aracı fark etti. Hızlı olduğu için sürücünün durduramadığı minibüs araçla çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle minibüs takla atıp ters döndü. Minibüs içindeki yolcular yola savruldu.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri yaralılara önce yol kenarında ilk yardım tedavisi uyguladı. Kazayı görüp olay yerine giden bazı vatandaşlar boyunluk takılan bir yaralı kadını yerden kaldırıp yardım etmek istedi. Ancak sağlık ekipleri tehlikeli gördükleri bu hareket karşısında vatandaşları uyardı. Ardından yaralılar ambulanslarla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Polis, kazayla ilgili inceleme başlattı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;