Atatürk Havalimanı'nda 'arama' kavgası!

Hollanda'dan İstanbul'a gelen anne baba ve iki çocuktan oluşan aile ile Atatürk Havalimanı'nda görevli bir gümrük memuru arasında ’arama’ tartışması kavgayla sonuçlandı. Gümrük memuru kaşından yaralandı, aile fertleri gözaltına alındı

12 Temmuz 2017, Çarşamba 13:28
A A
İstanbul Atatürk Havalimanı Geliş Katı Arındırılmış Salon'da yaşanan olay, iddialara göre şu şekilde gelişti:

Hollanda’nın Amsterdam kentinden gelen aile, pasaport kontrolünün ardından Atatürk Havalimanı’ndan çıkmak için gümrük memurlarının bulunduğu alana doğru ilerlemeye başladı. Bu sırada aldıkları bir istihbarat nedeniyle kaçakçılık uygulaması yapan gümrük ekipleri, aileyi durdurarak valizlerini aramak istedi.


GÜMRÜK MEMURUNUN ÇAĞRISINA UYMADILAR


Gümrük memuru İ.S kimliğini göstererek ailenin arama yapılmak üzere kendisiyle gelmelerini istedi. Gümrük memurunun tüm ısrarlarına rağmen durmak istemediği ve çocuklarını göndermek istemedikleri iddia edilen anne Y. S., bu sırada dengesini kaybederek yere düştü. Bunun üzerine, baba M. S ile oğullarından Y. S., geri dönerek gümrük memurunun üzerine yürüdü.


MEMURUN KAŞI YARILDI, AİLE GÖZALTINA ALINDI


Kısa bir arbedenin ardından olay yerine gelen  polis ve gümrük memurları aile fertlerini gözaltına aldı. Kaşından yaralanan ve aileden şikayetçi olan Gümrük memuru İ.S. ise hastaneye kaldırıldı.
 

VALİZLERDE SUÇ UNSURUNA RASTLANMADI


Bu arada aileye ait valizlerde herhangi bir  suç unsuru malzemeye rastlanmadı.İbrahim YILDIZ / İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;