Atatürk Havalimanı'nda ebola şüphesi

Nijerya Lagos'tan sabah saatlerinde İstanbul'a inen Türk Hava Yolları uçağında bulunan Afrikalı kadın bir yolcu çocuğuyla beraber sağlık kuruluşuna sevk edildi. Sağlık ekiplerinin Afrika'dan yayılan Ebola virüsünden şüphelendiği iddia edildi

12 Ağustos 2014, Salı 10:57
A A

Nijerya Lagos'tan sabah saatlerinde İstanbul'a inen Türk Hava Yolları uçağında bulunan Afrikalı kadın bir yolcu ve çocuğu sağlık durumundaki şüphe nedeniyle Haseki Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Ebola virüsünün belirtilerinden olan yüksek ateş ve kusma şikayetleri yaşayan kadın Atatürk Havalimanı'ndan ambulansla hastaneye nakledildi. Kadının 3 yaşlarındaki çocuğunun ateşinin olmadığı belirtildi.

Nijeryalı kadın ve çocuğu için Haseki Devlet Hastanesi'nde özel önlemler alındı.

Kadın ve çocuğun içinde bulunduğu ambulans Enfeksiyon Hastalıkları Servisi önüne yaklaşık 2 saat, saat 11.30'dan 13.20'ye kadar bekletildi. Bu sürede pasaport kontrollerini yapan özel kıyafetli sağlık görevlileri, sık sık ambulans kapısını açarak hastayı kontrol etti. Uzun bekleyişin ardından özel kıyafetli sağlık görevlileri, Afrika uyruklu kadını tekerlekli sandalyeyle hastaneye nakletti. Küçük çocuk ise doktor nezaretinde yürüyerek binaya girdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;