Atatürk Havalimanı'nda hava trafiği arttı, yolcu sayısı düştü

Saldırı nedeniyle 5 saat kapalı kaldıktan sonra dün 02.20'de yeniden uçuş trafiğine açılan Atatürk Havalimanında sefer iptallerine rağmen inen ve kalkan uçak sayılarında artış oldu, dış hatları kullanan yolcu sayısında ufak bir azalma görüldü

30 Haziran 2016, Perşembe 16:59
A A

43 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların yaşandığı Atatürk Havalimanı’nda patlama günü ve sonrasındaki günün uçuş ve yolcu trafiği belli oldu. Patlamanın olduğu 28 Haziran günü, Atatürk Havalimanı’nda toplam 1323 uçak iniş ve kalkış yaptı. Dış hatlarda 33.146 gelen 27.000 de giden yolcuyla toplam yolcu sayısı 60.000’i aştı.

DÜN 1336 İNİŞ VE KALKIŞ OLDU

Patlamalar sonrası bir süreliğine kapatılan ve 02.20’de havalimanın tekrar açılmasının ardından dün iptallere rağmen 1336 uçak iniş ve kalkış gerçekleştirdi. Dış hatları 30.870’i gelen 26.600’ü giden olmak üzere toplam 57.470 yolcu kullandı.

Patlamalar nedeniyle THY 370 seferini iptal etmişti.

BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Öte yandan bayram tatili öncesi Atatürk Havalimanı’nda yaşanan yolcu yoğunluğu dikkat çekti.

havalimanı tadilatAyrıca saldırıların gerçekleştirdiği noktalarda patlamanın izleri de siliniyor. Havalimanı görevlileri etrafı panellerle kapatılan patlama noktalarında bakım, onarım ve temizlik çalışmalarına devam ediyor. Zarar gören bazı bilet satış bankoları da onarılıyor.
Turistler kırılan camların fotoğraflarını çekti

İstanbul’a gelen bazı yerli ve yabancı turistlerin de patlamalar nedeniyle kırılan camların fotoğraflarını çektikleri görüldü.

ÖZEL TİM HAVALİMANINDA NÖBETTE

Saldırıda zarar gören yerlerin bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Saldırının hemen ardından en üst seviyeye çıkartılan güvenlik önlemleri kapsamında Atatürk Havalimanı’na çevik kuvvet polisi tarafından oluşturulan 4 kişilik özel tim Atatürk Havalimanı dış hatlar geliş ve gidiş terminallerinin dış kısmında ellerinde uzun namlulu silahlarla 24 saat görev alacaklar.

DHA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;