Atatürk Havalimanı'nda panik!

JAT Airways'in Belgrad-İstanbul seferini yapan ve Atatürk Havalimanı'nda inişe geçtikten sonra pistten çıkan uçağın yolcuları ve mürettebatı tahliye edildi

04 Ekim 2009, Pazar 13:10
A A

Alınan bilgiye, JAT Airways’in 420 sefer sayılı Boeing 737-300 tipi yolcu uçağı, 06-24 pistine inişe geçtiği sırada, Ataköy tarafından pistten çıkarak tekerlekler üstünde yaklaşık 50 metre sürüklendi. 3 dikmesi toprak alanda yer alan ve sağ kanat motoru da toprağa değmiş vaziyette bulunan uçağın 125 yolcusu ve 6 mürettebatı da yara almadan kurtuldu. Yolcular ve mürettebat daha sonra uçaktan tahliye edildi.

Olay sonrasını duygularını dile getiren yolculardan biri  yaşanan olay sırasında hiçbir ses duymadıklarını belirterek "Sadece çocuklarımı düşündüm, kendimi berbet hissettim." dedi. Çocuğu olan yolculardan bir anne ise, uçağın pistten çıkma anında sadece çocuklarının aklına geldiğini söyledi.

Bu arada, 06-24 pisti iniş ve kalkışlara kapatılırken, uçağın piste yeniden çekilmesi için çalışmalar sürüyor.Tüm ve iniş kalkışlar 18-36 pistinden yapılıyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda  Belgrad-İstanbul seferini yapan JAT 420 sefer sayılı  Sırbistan Havayolları'na ait Boeing 737-300 tipi uçak, saat 12.44'de Atatürk Havalimanı 06-24 pisti olarak bilinen Atatürk-Florya istikâmetindeki kısa pistte yağış nedeniyle frenleme yapamamış ve pistten çıkarak çamura saplanmıştı.

.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;