Atatürk Havalimanı'nda 'taksiciler fırsatçılık yapıyor' iddiası

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısı sonrası taksicilerin çaresiz yoksulardan fahiş paralar istedikleri iddia ediliyor

29 Haziran 2016, Çarşamba 07:16
A A

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda en az 32 kişinin hayatını kaybettiği, 88 kişinin yaralandığı terör saldırısı sonrası, sosyal medya taksicilerin kişi başı 100 liradan yolcu taşıdığı iddiasını konuşuyor. İddiya göre saldırıdan sonra taksiciler, sadece yabancı turistleri alıyor.

İşte o tepkilerden bazıları:

- Atatürk Havalimanı'nda taksiler kişi başı 100 liradan yolcu taşıyor ve sadece yabancı turistleri alıyorlar.

- Havaalanında mahsur kaldık. Taksiciler sadece turistleri alıyor. Bizlere ya 200 verirsiniz ya da almam diyorlar! Havalimanında patlamadan canımı zor kurtardım. Eve gitmek istiyorum, taksici 200 liraya götüreceğini söylüyor. Ne biçim ülke bura ya!!!!

- Taksi 4 kişi binin taksi metre dışında bir kuruş fazla talep eden olursa ağzını burnunu kırın hukuken suç değil..

- İnsanlar can derdindeyken taksi şöförleri taksimetreyi 100 dolardan açıyomuş gerçekten hayretler içerisinde insanlığın ölmesini izliyoruz ya

- Taksi şoförleri 100 dolar karşılığında eve götürüyormuş. Doğruysa Allah yedirmesin o parayı. 

Taksicilerle ilgili iddia için flaş açıklama

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, terör saldırısının ardından Atatürk Havalimanındaki taksilerin  yolculardan fazla para talep ettiği iddialarına ilişkin, "İddiaya konu taksilerin plakalarını araştırıyoruz" dedi. 

Can, sosyal medyada terör saldırısı ardından taksicilerin  vatandaşlardan kişi başına 200 lira istediği iddiasına ilişkin, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, olayın iftira olduğunu söyledi. Buna karşın iddiaya konu taksilerin plakalarını da araştıracaklarını  belirten Can, şunları söyledi:

 "Patlama anında 3 arkadaşımız hayatını kaybetti, 1'i ağır olmak üzere 11 arkadaşımız da çeşitli yerlerinden yaralandı. Bir arkadaşımız şu an yoğun bakımda. Canımızın derdine düşmüşken böyle bir şey olur mu? Kendi arkadaşının kanı üzerinden para kazanmanın peşine düşer mi? Kendi canımla uğraşırken diyorlar ki 'sizin arabalar böyle yapmış'. Bizim arabalar parçalandı, burada 2 bin 100 kişi çalışıyor. Patlamadan sonra geri gelip yaralıları toplamaya başladık. Zaten bizim arabalar da içeri giremedi. Ambulanslar gelinceye kadar yaralıları ilk biz  taşıdık. Bunlar iftira ama iddia edilen plakaları da araştıracağız."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;