Atatürk Orman Çiftliği'nde yangın!

Atatürk Orman Çiftiğindeki (AOÇ) yapımı devam eden yeni Başbakanlık binasının karşısındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ederek kontrol altına alındığı yangının sebebi henüz bilinmiyor

17 Ağustos 2014, Pazar 13:07
A A

Atatürk Orman Çiftliği’nde (AOÇ) yapımı devam eden yeni Başbakanlık binasının karşısındaki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı. AOÇ’de henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve otların kuru olması nedeniyle kısa sürede yayılan yangına, ilk önce itfaiye ekipleri müdahale etti.

 Yangının genişlemesi üzerine, Ankara Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri de söndürme çalışmalarına katıldı. Yaklaşık bir saat süren yangında, çok sayıda ağaç zarar gördü.Yangına müdahale eden ekipler, bir kaplumbağanın da hayatını kurtardı. Soğuk suyla yıkanan kaplumbağa, tekrar doğaya bırakıldı.

Yoğun dumanın yükseldiği bölgeye gelen 112 Acil Servis ekipleri, olay yerinde bulunan gazetecilere ve yangını söndürmek için çalışan işçilere maske dağıttı. Yangının kontrol altına alınmasının ardından ekipler, soğutma çalışması yapıyor.

Olay yerine gelen polis, yangının çıkış sebebine ilişkin araştırma başlattı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;