Atkı ve şal kullanımlarının farklı yolları

Havaların soğumasıyla şal ve atkılar saklandıkları yerden bir bir çıkmaya başladı. Sonbahar ve kış kombinlerimizin vazgeçilmez aksesuarı olan atkı ve şallar sayesinde kıyafetlerinize farklı hava katabileceğiniz gibi aynı atkı ile birbirinden farklı stil elde edebilirsiniz. Kombinlerinizi değiştirecek birbirinden farklı kullanım önerilerini sizler için derledik…

09 Ekim 2017, Pazartesi 09:55
A A
Salaş boyun modeli

Salaş boyun modeli

Atkınızı veya şalınızı boynunuzda dolayıp bir tarafını geriye atarak sokak modasına el sallayın. Bu kullanım şekli ile günlük seçimlerinize modern bir hava katacaksınız.

İki kat dolama modeli

İki kat dolama modeli

Bu kullanım, atkı ve şal takanların neredeyse en çok tercih ettiği model. Ayrıca yapması çok kolay. Atkınızı bir kere dolayıp uçlarını iki yana alarak kullanabileceğiniz bu kullanım önerisi kombinlerinizin tamamlayıcı parçası olacak.

Panço modeli

Panço modeli

Bu görünümü elde etmek için sadece kullanacağınız ürünün ebatı önemli.Geniş bir atkı veya şalı omuzlarınızın üstüne alarak bir panço görünümü elde edebilirsiniz.

Çift sargı modeli

Çift sargı modeli

Atkınızı daha gösterişli bir hale getirmenin yolu boynunuza sabitlemekten geçiyor. İki kere dolarsanız hem sabit durmasını hem de daha gösterişli görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntem için atkıyı boynunuza iki kere dolayıp uçlarını içinden geçirmeniz yeterli. Özellikle uzun hırka ve ceket kombinlerinizde bu yöntemden vazgeçemeyeceksiniz.

Ceket üzeri

Ceket üzeri

Mükemmel bir ceket kombini için şal ve atkı kullanmak etkili bir yoldur. Atkınızı palto yakanızın altına sabitleyin. Bu kullanım modern bir görünüm elde etmenizi sağlarken, ceketlerinizi şıklaştırıyor. Bir süre sonra ceketlerinizle ayrılmaz ikili haline getireceksiniz.

Büyük beden şallar

Büyük beden şallar

Yere kadar uzanan atkı modelleri tarzınızı anında değiştirerek görüntünüzü daha dikkat çekici hale getirecektir. Kombinlerinizin üstüne gelişigüzel alacağınız atkılarla farklı tarzlar yaratabilirsiniz.

Kemerli kullanım stili

Kemerli kullanım stili

Omzunuza aldığınız atkı veya şalın üstüne bir kemer taktığınızda farklı ve şık bir görünüm elde etmeniz mümkün.

Renkli tercihler

Renkli tercihler

Renkler her zaman için tamamlayıcıdır ve harika kombinler sağlar. Özellikle düz renkler tercih ettiğiniz zamanlarda renkli atkılarla kombinlerinizi hareketlendirebilirsiniz.

Boyunluk modeli

Boyunluk modeli

Atkınızı boynunuza dolayabildiğiniz kadar dolayıp uçlarını içine saklayın. Boyunluk havası verecek bu kullanım stili sizi soğuktan korurken, stil sahibi görünmenizi sağlayacak.