Aurelio riske atılmıyor

İspanya 2. Futbol Ligi takımlarından Real Betis teknik yönetimi, dizindeki sakatlıktan tamamen kurtulan Aurelio'yu oynatıp riske atmak istemiyor

Aurelio riske atılmıyor

Birkaç haftadır takımla birlikte tüm antremanları tamamlayan ve iyileştiği söylenen Aurelio’nun, özgüvenini kazanıp ikili mücadelelerde endişe duymaması için vücut direncinin maksimuma çıkarılmasına çalışılıyor.

Real Betis kulübünün kondisyoneri Paulino Granero, "Aurelio’nun dizi tamamen iyileşti, sadece direncinde eksiklik var. Bu da bu maçla artabilecek birşey. Bu yüzden biz şu anda antremanlardaki ikili mücadelere bakarak, Aurelio’yu maça hazırlıyoruz" dedi.

İspanyol basını da, Aurelio’nun maç kadrosuna dahil edilmek için normalde hazır olduğunu, ancak teknik direktör Tapia’nın tecrübeli futbolcuyu bir hafta daha bekletmekten yana olduğunu yazdı.

AURELIO GÜÇLENİYOR


Aurelio da basında yer alan demecinde, "Çok mutluyum ve kendimi tekrardan futbolcu olarak hissetmek için can atıyorum. Birkaç haftadır takımla çalışıyorum, sadece fizik gücümü biraz daha artırmam ve tekrardan kendime güvenmem gerekiyor. Bunları aştığımda oynamak için hazır olacağım" dedi.

Bir maç eksikle ligde 6. sırada bulunan Betis, ligi ilk üçte tamamlayıp 1. lige çıkmayı hedeflerken, Aurelio’nun dönecek olmasının takıma önemli bir güç katacağı söyleniyor.